07:33 16. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1444
  • RUB81.0468
Krimi
lühendatud link
27910

Peterburis peeti juhuslikult mees, kes pages neli aastat tagasi Tallinna vanglas.

ТАLLINN, 6. juuni — Sputnik. Politseipatrull, mis liikus kolmapäeval, 5. juunil Peterburi kesklinnas Sadovaja tänaval, kontrollis neile kahtlasena tundunud möödakäija dokumente. Kahtlustatav viidi politseijaoskonda, kus selgus, et kinnipeetav on rahvusvaheliselt tagaotsitavate nimekirjas.

Möödakäija osutus 40-aastaseks Eesti elanikuks Aleksandr Suhotskiks, kes põgenes 2015. aastal Tallinna vanglast, kus teda uimastikaubanduse eest eeluurimise all hoiti.

Александр Сухоцкий
© Фото : Interpol
Aleksandr Suhotski

2015. aasta oktoobris saagis Suhotski koos oma kambrikaaslase Eduard Mihhailoviga, kes oli vahi all vargustes kahtlustatuna, läbi oma vangla 2. korpuses asunud kambri aknatrellid. Linade abil vangla hoovile laskumise järel ronisid mehed tellinguid pidi üle piirdetara ja kadusid.

Eesti politsei tabas Mihhailovi 1. jaanuaril 2016 Ida-Virumaal, mille järel mõisteti ta süüdi nii varguses kui ka vanglast põgenemises. Suhotski aga kuulutati rahvusvaheliselt tagaotsitavaks - politsei jõudis järeldusele, et ta on tõenäoliselt Eestist lahkunud.

Tallinna Kesklinna vanem: endine vangla ei tohi muutuda polügooniks >>

Suhotski ja Mihhailovi õnnestunud põgenemine tunnistati ametlikult Tallinna kinnipidamisasutuse esimeseks ja ühtlasi ka viimaseks, sest 2018. aastal Magasini tänava asutus suleti ja avati uus Tallinna vangla juba väljaspool Eesti pealinna - Soodevahe asulas.

Venemaal ootab Suhhotskit kohus dokumentide võltsimise eest. Pärast uurimisprotsessi lõppu antakse ta Eestile välja, kus meest ootab uurimine ebaseadusliku uimastikaubanduse ja vahi alt põgenemise eest.

Samal teemal

Suitsuvaba vangla kui ühiskonna mudel
Üks vang saab Viru vanglas erandkorras suitsetada
Tagid:
Venemaa, Eesti, põgenemine, kinnipeetav, vangla

Peamised teemad