18:16 06. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Krimi
lühendatud link
824 0 0

USA Texase osariigis asuv Odessa linn on järjekordse relvastamata inimeste suhtes toime pandud verise rünnaku tunnistajaks, tulistaja tegevuse motiivid on selgitamisel.

TALLINN, 1. september — Sputnik. Texase osariigis asuvas Odessas toimunud tulistamises hukkus viis inimest ja veel 21 sai vigastada, teatas Ameerika meedia, märkides, et järjekordne massitulistamine toimus Midlandi ja Odessat ühendaval maanteel. Algselt arvas politsei, et tulistajaid oli kaks, kuid hiljem selgus, et tegemist oli sama inimesega, kes õnnestus likvideerida. 

CBS ajakirjanik David Begnaud postitas video tulistamisest relvastatud mehe ja politsei vahel ning juhuslike möödujate reageerimisest sellele. 

Politsei tuvastas kahtlustatava kui "umbes 35-aastase valge mehe", kes oli ärandanud postiveo auto. Kuriteo motiivid on siiani teadmata, samuti pole teada, milliseid relvi isik relvastamata inimeste ja politsei pihta tulistamiseks kasutas.

Massitulistamine Texases toimus vähem kui kuu aega pärast kaht samasugust tragöödiat – Texases asuvas El Pasos ja Ohios asuvas Daytonis. Tookord sai surma 31 ja vigastada üle 50 inimese. Iga selline tulistamine põhjustab USA-s avaliku arutelu relvade vaba hoidmise ja kasutamise üle.

USA president Donald Trump nimetas neid juhtumeid inimsusevastaseks kuriteoks.

Sputnik Eesti on varem teatanud, et Ameerika Ühendriikides kasvab avalik liikumine tulirelvade vaba müügi keelamiseks. Pärast iga ebaseadusliku relvakasutamise juhtumit puhkeb arutelu uue hooga.

Vastusena relvakaupmeeste ja relvaomanike kriitikale võttis Donald Trump kasutusele mitmeid meetmeid, mida tema oponendid on nimetanud "kosmeetilisteks" ja mis pole probleemi lahendamiseks piisavad.

Nii tegi USA president justiitsministeeriumile ülesandeks töötada välja vaimset tervist reguleeriva seadusandluse muudatused, et tõhusamalt tuvastada võimalikke vaimse puudega relvakasutajaid. Lisaks toetas president massitulistamiste taustal vaimuhaigetele spetsiaalsete asutuste avamist.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Vabaduse väljakul toimus tulistamine
Tallinnas Koplis toimus tulistamine
Tulistamine Hollandi trammis: on hukkunuid
Relvastatud mees tappis Texase ostukeskuses 20 inimest
USA-s sai baaritulistamises surma kümmekond inimest
Tagid:
piiramine, Donald Trump, relvaseadus, tulistamine, USA, Texas

Peamised teemad