21:14 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Krimi
lühendatud link
125 0 0

Investeerimiskelmid on selle aasta esimese kaheksa kuuga heausksete eestimaalaste taskust välja petnud ligi kaks miljonit eurot. 

TALLINN, 13. september — Sputnik. Tänavu kaheksa kuuga on Politsei- ja Piirivalveamet (PPA) registreerinud üle saja investeerimiskelmuse juhtumi, mille kogukahju ulatub 1,86 miljoni euroni, teatatakse PPA kodulehel, märkides, et keskmine kahju juhtumi kohta on umbes 11 000 eurot, kuid mõningatel juhtudel on kahju ületanud isegi 100 000 eurot. Kelmid ei põlga isegi väikesi "kalu", mistõttu on mõned "investorid" kaotanud "kõigest" mõnisada eurot.

Tüssatakse igas vanuses inimesi

Kelmuse ohvreid on olnud igas vanuserühmas, kuigi kõige rohkem on valmis "investeerima" vanemaealised (55–64-aastased) ja noored (22–34-aastased). Kõige eakam investeerimispettuse ohver on olnud 82-aastane.

"Et vältida pettuse ohvriks langemist, tuleks kasvõi natuke olla teadlik võimalikest investeerimislahendustest," rääkis teatas Sputnik Eestile Tallinna Hoiu-Laenuühistu juhatuse esimees Anneli Ojamets. 

Tema sõnul ei ole kelmid Tallinna Hoiu-Laenuühistu nimel ohvrite poole pöördunud (vähemalt ei ole politseist ühistule sellekohaseid teateid tulnud), kuid ühistu teeb omalt poolt kõik, et anda avalikult teavet oma tegevuse kohta.

"Selline käitumine vähendab miinimumini riski, et keegi meie nime kuritarvitab ja inimene kannab oma raha kolmanda isiku kontole," ütles Ojamets.

Investeerimiskelmuste levinumatest skeemidest ja sellest, kuidas end nende eest kaitsta, saab põhjalikumalt lugeda Sputnik Eesti venekeeleses versioonis avaldatud artiklist.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Uus pettus Soomes: teated Prisma nimel
Politsei hoiatab uue petuskeemi eest
Politsei hoiatab tervendamist pakkuvate kelmide eest
Soome politsei hoiatab investeerimiskelmide eest, kes on välja petnud miljoneid
Üha enam Eesti naisi satuvad välismaiste noormeeste pettuste ohvriks
Tagid:
kahjud, kelmus, investeering, Politsei- ja piirivalveamet, Eesti

Peamised teemad