20:25 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Krimi
lühendatud link
12110

Peaaegu pooltel neist olid Austrias välja antud ametlikud dokumendid ja nad viibisid Euroopa Liidus pagulastena. Kõik nad on pärit Põhja-Kaukaasiast.

TALLINN, 15. september — Sputnik. Euroopa õiguskaitseorganid avastasid Põhja-Kaukaasiast põgenikena Euroopa Liitu sisserännanud terroristide osalemise Ida-Ukraina konfliktis ning Iraagi ja Süüria sõjapiirkondades. See kajastub Euroopa Liidu politseiameti Europoli dokumendis, teatab RIA Novosti. Märgitakse, et suurem osa nendest tulid põgenikena Austriasse ja neile väljastati seal ametlikud dokumendid.

Austria võimud teatasid Europolile, et "vähemalt kaks Põhja-Kaukaasia immigranti käisid ka Ida-Ukraina konfliktitsoonis, kus nad võitlesid Ukraina poolel". Kaukaaslased moodustasid ligi 40% sõjapiirkondades viibinud Austria dokumentidega terroristidest.

Varem teatas ka Briti ajaleht The Times, et osa Donbassi lahingutes Kiievi režiimi poolel sõdinud võitlejatest said koolituse Iraagis ja Süürias asuvates terrorirühmituse ISIS* väljaõppelaagrites. 

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et 2014. aastal Ukrainas toimunud riigipöördele järgnenud relvastatud konflikt Donetski ja Luganski tunnustamata rahvavabariikide vastu pole peatunud. Sõjategevus on põhjustanud arvukalt inimohvreid ja hävingut. Ka Minski lepete sõlmimine 2015. aasta veebruaris ei toonud piirkonda rahu.

Kiievi sõnul toetab rahvakaitseväge Moskva. Venemaal peetakse selliseid süüdistusi absurdseteks ja vastuvõetamatuiks. Venemaa juhtkond on korduvalt rõhutanud, et Venemaa ei ole Ukraina-sisese konflikti osapooleks ega ole sündmustega riigi kaguosas seotud.

Ühtki "Vene sõjaväelast", kellest Kiiev räägib, ei ole Donbassis avastanud isegi oma kallutatuse ja mitteobjektiivsuse poolest tuntud OSCE järelevalvemissioon.

Plehhanovi-nimelise Venemaa majandusülikooli politoloogia ja sotsioloogia kateedri dotsendi Aleksandr Perendžijevi sõnul on Donbassis toimuvat mitteametlikku sõda pidanud mitte niivõrd Kiiev ise, kuivõrd lääneriigid Ukraina relvajõudude ja rahvuspataljonide vahendusel. Tema sõnul kinnitavad seda NATO-riikide relvade regulaarsed tarned Ukrainale, instruktorite saabumine ja eraarmeede töötajate töötajate lähetused piirkonda.

* Venemaal ja mitmetes teistes maailma riikides keelatud terroristlik organisatsioon

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Putin allkirjastas Donbassi elanikele Venemaa passide väljastamise seaduse
"Don-passide" protsess läks käima: esimesed Donbassi elanikud said kätte Venemaa passid
Kas Donbass Ida-Virumaal on võimalik - mida arvab Eesti suursaadik USA-s
Välksõda Ukraina moodi: Donbass Ukraina sõjaväelaste ootuses
Tagid:
põgenikud, Austria, Põhja-Kaukaasia, terroristid, Donbass

Peamised teemad