19:45 30. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1708
  • RUB91.7763
Krimi
lühendatud link
47 0 0

Saksamaal Limburgis toimunu terrorimotiivide kohta veel vara lõplikke järeldusi teha, kuid uurimine kontrollib ka sellist versiooni.

TALLINN, 8. oktoober — Sputnik. Saksa õiguskaitseorganid ei välista, et Saksamaal Limburgis aset leidnud veoautoga pargitud sõiduautode rammimine võis olla terrorirünnak. Saksa telekanal ZDF teatas viitega allikatele õiguskaitseorganites, et veoki juhil on "terroristlik minevik".

DPA agentuur omakorda teatab, et kahtlustatav on kinni peetud, kuid ei ole veel ütlusi andnud. Saksamaa siseminister Horst Seehofer kommenteeris ajakirjanikele, et juhtunust on veel vara lõplikke järeldusi teha. Maini-äärse Frankfurti prokuratuurist öeldi, et uurimine toimub kõigis suundades.

Varem väitsid allikad Saksamaa eriteenistustes, et neil ei olnud teavet kahtlustatava kontaktide kohta äärmusorganisatsioonidega, kuid rünnakut välistada oleks olnud ennatlik.

Juhtum Limburgis leidis aset esmaspäeval — veoauto sõitis otsa pargitud autodele. Enne seda peeti jõudu kasutades kinni raskeveoki juht. Intervjuus ajalehele Frankfurter Neue Presse ütles kannatanu, et kahtlustatav tõmbas ta autost välja, kui ta punase fooritule ees peatus. Uurimise viimaste andmete kohaselt sai juhtumis vigastada üheksa inimest.

Teadolevalt pole see esimene juhtum Saksamaal, kui kuriteo toimepanemiseks kasutatakse raskeveokit.

© Ruptly
Veoauto rammis jõuluturul inimesi.
Sputnik Eesti on kirjutanud, et 2016. aasta detsembris sõitis veoauto Berliinis jõuluturule ja ajas umbes 50-meetrisel alal inimesi alla. Juhtum tunnistati terrorirünnakuks, tragöödia nõudis 12 inimelu, veel 70 inimest sai vigastada.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Ekspert: kuidas võidelda terrorismiga
FSB vahistas terroriakte ette valmistanud võitlejad
Kabulis pulmas toimunud pommiplahvatuse üksikasjad
Strasbourgi rünnakus sai surma kaks ja haavata 14 inimest
Tagid:
politsei, terrorismioht, autod, rünnak, veoauto, Saksamaa

Peamised teemad