14:57 20. Jaanuar 2018
Tallinn-3°C
Kuula otse
Diana Denissova.

Diana Denissova: mida sel kevadel selga panna

© Sputnik / Вадим Анцупов
Elustiil
lühendatud link
7420

Selle moedisaineri kleidid — õrnad ja naiselikud — rõhutavad kandja isikupära ja väärikust. Diana Denissova rääkis Sputniku lugejatele sellest, kuidas kõik algas ja mis on praegusel hooajal moes.

ТАLLINN, 27. aprill — Sputnik. Oma teed disainimaailmas alustas Diana Denissova juba nelja-aastasena, kui õmbles ise oma nukkudele kleite, kümnendas klassis õppides aga lõi oma esimese kostüümi, mida täna meenutab õudusega, tol ajal aaga peeti seda moodsaks. Nooruses ostis Diana rõivaesemeid ja püüdis neid alati ümber teha, midagi muuta, lisada „rosinakese", näiteks harutada küljest taskud, mis tema meelest olid inetud, või õmmelda juurde mõni eriskummaline nööp. Kuid isegi siis ei mõelnud ta, et seob kogu oma elu moemaailmaga ja et sellest saab tema elukutse.

Nagu disainer Diana Denissova Sputnikule kõneles, sai ta alles pärast 30. eluaastat aru, et rõivadisain on tema jaoks tõeliselt huvitav. Siis võttis ta osa kohalikust konkursist „Lillelised kleidid" ja võitis enesele üllatuseks kolmanda koha.

„Mina õmblesin kleidi valmis, selle kaunistamiseks lilledega aga oli mul abilisi, kuna neil aegadel ma veel ei mõistnud, mis asi on floristika. Ma sain auhinnalise koha ja hakkasin tõsiselt mõtlema sellele, et minu edasine elu võib saada seotuks moega," räägib Diana.

Esimese kõrghariduse poolest on Diana raadioelektroonika insener, hiljem aga astus ta Ivanovo tekstiiliakadeemia rõivaste konstrueerimise teaduskonda. Denissova lõpetas kõrgkooli kiitusega, mis andis talle moraalse tõuke oma ettevõtte avamiseks — ateljee, mis eksisteerib edukalt tänase päevani.

„Sealtpeale hakkasid tulema saatuse kingitused. Ei oskagi öelda, kuidas see kõik nii läks. Mul õnnestus kõik hästi kergesti ja oli niisugune tunne, et mulle toodi kõik hõbekandikul kätte," meenutab Diana.

jatšeslav Zaitsevi jälgedes

Ükskord sattus Diana Moskva moenädalale, kus kuulis, et vene moekunstnikul Vjatšeslav Zaitsevil on oma Moelabor, kus koolitatakse disainereid. Diana ütleb, et nii tärkas temas veel üks unistus — pääseda sellele koolitusele. Ta oli harjunud kõik oma plaane teoks tegema, seega valmistas ette portfoolio, saatis vajalikud dokumendid ja pääseski varsti Zaitsevi juurde.

„See koolitus andis mulle väga palju. Ma suhtun Zaitsevisse suure austusega, sõbratarid arvasid isegi, et olen temasse armunud. Tal on vapustav karisma, ta on imetlusväärne, päikeseline inimene," sõnab Diana, naeratus näol.

Pärast Vjatšeslav Zaitsevi Moelabori lõpetamist võis Diana nimetada ennast disaineriks, laskis välja esimese kollektsiooni ja asus tohutult tööd tegema. Denissova tunnistab, et armastab oma kliente väga ja püüab alati toonitada iga naise isikupära, tuua esile tema väärtused ja peita ära puudused.

Oma moekollektsioonide loomiseks ammutab Diana inspiratsiooni kõikjalt — selleks võib olla hea tuju, juhuslikult märgatud nööp või vööpannal. Näiteks kollektsioon „Sirelikimp" sündis just nii. Denissova meenutab, et ärkas laupäeva hommikul lihavõttepühade eel ja mõistis, et tema järgmine kollektsioon tuleb violetsetes toonides, kus on esindatud kõik selle värvuse erinevad varjundid, seda esitletakse sirelite õitsemise ajal ja saal on kaunistatud sirelikimpudega. Küsides aga, kust see mõte tuli, jääb disainer vastusega kimpu.

Denissova on valmis jagama oma kogemust ja teadmisi

„Mulle meeletult meeldib see, millega ma tegelen. Ma ei kujuta ennast enam ilma oma tööta ette. Täna on disainer Diana Denissova naisena — enesekindel äridaam, kes alati teab, mida tahab, ja liigub naeratades elus edasi. Kas mu stiil 5-10 aasta pärast muutub, ma ei tea, kuid kõik muutub ja miski ei seisa paigal," ütleb Diana.

Denissova leiab, et loomingulisel inimesel on elus kolm staadiumit. Esimene — sa teed oma tegemist ainult enda jaoks ega loobu sellest mingi hinna eest. Teine staadium on, kui saad juba oma asju kinkida, aga kolmas staadium saabub siis, võid oma asju müüa. Denissova on kõik kolm staadiumit läbi teinud, nüüd aga saabub hetk, mil ta tahab oma kogemust jagada ja oma teadmisi edasi anda, sest neid on tal palju.

Diana eelistab töötada naturaalsete kangastega, nagu seda on siid, vill ja puuvill, ja ta ei loo mitte lihtsalt asju, mis näevad kaunid välja moedemonstratsioonil, vaid selliseid, mis võiksid ka väljaspool lava edasi elada, nii et neis oleks mugav ennast liigutada ja tegutseda.

Диана Денисова.
© Sputnik / Вадим Анцупов
Diana Denissova oma ateljees.

Noortele tütarlastele soovitab Denissova võimalikult palju eksperimenteerida, kuna noorus on tema sõnul imetabane aeg, mil võite endale lubada kõike — mis tahes kostüümi, seelikupikkust, tegumoodi ja värvi. Vanematel daamidel aga tasub disaineri arvates sagedamini peeglisse vaadata ja ennast õigesti hinnata.

„Tähtis tähelepanek — võib olla moodne ja stiilne, aga võib olla ka moekas ja naeruväärne. Noortele tüdrukutele on mood oluline, kuna otsingutes leiavad nad oma stiili, küpses ead daamid aga peavad selgelt aru saama, mida tähendab stiil," ütleb disainer.

2016. aasta kevad-suvised moetrendid

Disainer Diana Denissova sõnul on sel kevad-suvel moes leebed toonid, nagu näiteks helesinine ja roosa, kuid külmades toonides lisanditega. Reeglina võetakse kolm põhivärvi, millele aga lisatakse hulganisti erinevaid toone-varjundeid. Sügisel soovitab Denissova pöörata tähelepanu punastele, oranžikas-pruunidele, erksinistele, lehe- ja mererohelistele värvigammadele.

Диана Денисова.
© Sputnik / Вадим Анцупов
Sel kevad-suvel on moes leebed toonid.

Sobimatute kokkusobitamine on jätkuvalt moes, näiteks klassikalise lõikega mantel ja jooksutossud. Denissova ütleb, et moes on pikad püksid igas suuruses, mis tahes pikkuse ja laiusega säärtega ja mis tahes värvi — mis kellele vaid meelepärasem. Heas vormis naiste puhul aga soosib mood jätkuvalt lühikesi ja põlvpükse.

Teksastiilist pole disaineri arvates mõtet rääkida, kuna see on alati väljaspool moodi ja aega. Sel hooajal kasutatakse rõivastuses laialdaselt teksakangast elemente, näiteks teksariidest kraesid ja mansette.

Möödas on 50. aastate seelikute mood, kuid moodi tulevad 70ndad — pisikesed kraed, narmad ja piisavalt pikad seelikud. Suveks aga tasub valida lendlevad kangad, sellised nagu šifoon. Romantilised tütarlapsed on oodatumad kui iial varem.

Kuigi neopreenkangas on moelavadelt kadunud, on rahvas seda väga armastama hakanud ja sellest kangast tehakse veel kaua suuri asju, räägib Diana.

Moedisainer soovitab valida endale vaid selliseid rõivaid, milles tunnete end hästi ja mugavalt — neid kandes on hea tuju, naeratus näol ja silmad säravad. Ja niisugusele neiule ei saa ükski mees jätta järele vaatamata ning ükski nainegi ei jäta talle pilku heitmata.

 

 

Peamised teemad

 • Prantsuse president Emmanuel Macron

  Prantsuse president Emmanuel Macron teatas riigi sõjaväelastele plaanist moderniseerida oma viieaastase valitsemisaja jooksul riigi tuumajõudude kaks põhiliiki

  4
 • Maailm tähistab USA president Donald Trumpi valitsemise esimest aastapäeva

  2017. aasta 20. jaanuaril andis Washingtonis ametivande vabariiklaste ridades USA riigipeaks valitud Donald Trump ning sai seeläbi Ameerika Ühendriikide 45. presidendiks

  44
 • EL ja Eesti lipud

  Kõik liikmesriigid, nende seas Eesti, peavad Euroopa Liidu eelarvesse rohkem panustama, ütles president Kersti Kaljulaid neljapäeval kohtumisel Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga.

  13