08:43 26. September 2017
Tallinn+ 8°C
Kuula otse
Narvas joosti ringi pulmakleitides

Narvas joosti ringi pulmakleitides

© Sputnik / Евгений Ашихмин
Elustiil
lühendatud link
4540

Rahvusvaheline aktsioon „Pagenud pruudid“ toimus Narvas kuuendat korda. „Pruutide“ võidujooksu finaali võitis narvalanna Ljubov Kolesnikova, abielupaaride võistluses aga osutusid kõige kiiremateks Valentina ja Artjom Borissovid Sankt-Peteburist.

TALLINN, 7. juuni — Sputnik. Lõbus võidujooks distantsiga 50 meetrit köitis tähelepanu ja meelitas kokku palju pealtvaatajaid, kes kogunesid Narva kindluse alale ja toetasid stardijoonele kogunenud võistlejaid heatahtlike tervitushüüetega.

Võistlusele, mille peakorraldajaks on tavakohaselt ajalehe Viru Prospekt toimetus, registreerus osavõtjatena 67 naist ja 16 abielupaari — Narvast, Tallinnast ja teistest Eesti linnadest, aga ka Riiast, Moskvast, Sankt Peterburist, Ivangorodist ja Kingissepast.

Võistlustingimuste kohaselt võisid lustlikus „pruutide" võidujooksus osaleda kaunima sugupoole esindajad sõltumata nende perekonnaseisust ja vanusest kuni 45. eluaastani (kaasa arvatud). Abielupaaride puhul vanusepiiranguid ei olnud.

Aktsiooni „Pagenud pruudid" avadefileel olid daamidele kavalerideks Ida-Virumaa politseinikud ja päästeameti töötajad.

Kiviga sõrmuse sai narvalanna

Osavõtjatele olid välja pandud eriauhinnad sponsoritelt, finaaljooksu võitja Ljubov Kolesnikova aga pälvis kingituseks kalliskiviga kuldsõrmuse. Valentina ja Artjom Borissovid said autasuks sanatooriumi „Narva Jõesuu" puhketuusiku.

Любовь Колесникова.
© Sputnik / Евгений Ашихмин
Narvalanna Ljubov Kolesnikova – „Pagenud pruutide“ võitja.

Narvalanna Ljubov Kolesnikova tuli „pruutide" võidujooksu võitjaks juba kolmandat korda (varem, 2013. ja 2015. aastal pälvis ta kõige kiirejalgsema „pruudi" tiitli), peterburilased Borissovid aga võitsid abielupaaride finaaljooksu teist korda järjest.

Чета Борисовых из Санкт-Петербурга - самая быстрая пара конкурса Сбежавшие невесты.
© Sputnik / Евгений Ашихмин
Borissovite abielupaar Sankt Peterburist – kõige kiirem paar võistlusel "Pagenud pruudid".

Ajalehe Viru Prospekt peatoimetaja Tatjana Zavjalova ütleb, et aktsioon „Pagenud pruudid" on kujunenud Linna Päeva eredaks sündmuseks, mis köidab paljude narvalaste ja külaliste tähelepanu. Väljaande peatoimetaja leiab, et sedalaadi romantilise pidustuse toimumine aitab populariseerida pereväärtusi ja toetada emadust. Pealtvaatajate hulgas oli palju lapsevanemaid, kes tulid seda vaatemängu uudistama koos lastega.

Peamised teemad