12:14 26. September 2017
Tallinn+ 11°C
Kuula otse
Imidžilooja Milana Moss.

Milana Moss: selle hooaja trend – supeltrikoos rannapiknikule

© Sputnik / Вадим Анцупов
Elustiil
lühendatud link
8932

Imidžilooja Milana Moss rääkis Sputniku lugejatele supelkostüümi-moodidest – millised mudelid on tänavu suvel moes ja mis värvi supelkostüümi ühe või teise kehakuju puhul eelistada.

TALLINN, 10. juuni — Sputnik. Ongi suvi käes ja kauaoodatud puhkused algamas. Sel ajal tahab iga naine jalustrabavalt kaunis välja näha: me hakkame dieeti pidama, läheme spordisaali, paneme end kirja kosmeetiku või massööri vastuvõtule, ja kõike seda selleks, et me rannavorm oleks laitmatu.

Suvise garderoobi lahutamatu osa on uus supelkostüüm, kuid et leida ilusat, moodsat ja selga sobivat — see võtab tohutult aega.

Nagu rääkis Moss, on isegi supelkostüümidel oma mood, kuid tuleb selgesti aru saada, et erinevad mudelid ei ole välja mõeldud lihtsalt niisama, vaid ikka selleks, et üht või teist kehakuju korrigeerida, et ideaalsete proportsioonidega tütarlaps võiks ennast supelrõivas mugavalt tunda ja rannaliival stiilne välja näha.

"Suplus- ja päevitusriiete valikul tasub lähtuda kahest tegurist. Esiteks — figuurist, kuivõrd see on ju kõigil erinev. Siin on peamine — varjata puudusi ja rõhutada voorusi. Teiseks, rannarõivaste puhul tasub valida selline värvitoon, mis just teie värvitüübiga sobib."

Uurime värvitüüpe ja varjundeid

Imidžilooja sõnul pakub tuntud värviinstituut Pantone igaks hooajaks välja oma moevärvide spektri. Käesoleval kevad-suvel on selleks „roosa kvarts" ja külm helesinine nimetusega „Meelerahu".

Kui neiu kuulub niinimetatud naturaalse värvitüübi esindajate hulka (heledad juukse, heledad silmad ja hele nahk), siis sobivad talle pastelsed toonid, intensiivne värv ei tohi teda justkui tumedamaks muuta. Kui aga jutt on kontrastsest värvitüübist (hele nahk, tumedad juuksed ja erksat värvi silmad), siis tasub pöörata pilt erksate värvide poole.

Valime sobiva supelkostüümi

Milana rõhutab, et kõigil naistel-neidudel on erinev kehaaehitus ja seda tuleb päevitusriiete puhul arvestada. Kui saledale figuurile sobib iga mudel, siis lopsakate vormidega daamile ei klapi kaugeltki kõik.

"Aga ei maksa kurvastada, kuna tänaseks päevaks on moeloojad muutunud paindlikumaks ja pakuvad umbes 7-10 varianti supelkostüüme, mis on sellel hooajal moes. Sellisest kogusest on juba märksa kergem endale sobivat varianti leida," märkis Moss.

Üldse on olemas kaks peamist supelkostüümi tüüpi: avatud ja kinnine, ja need omakorda jagunevad juba erinevateks liikideks ja mudeliteks.

Monokiinid — avatud ja kinnise supelkostüümi kooslus. Üla- ja alaosa on ühendatud ribaga, millel on pigem dekoratiivne funktsioon. Selline supelkostüüm sobib hästi „kolmnurkse" figuuriga neidudele, kelle puusad, talje ja õlad on enam-vähem ühelaiused. Kostüümiosi ühendav kangariba keskendab tähelepanu endale, keha küljejoon ei torka silma.

Supelkostüüm "Maio" — see on klassikaline supeltrikoo külgeõmmeldud õlapaeltega, mis võivad moodustada nelinurkse, ümara või V-kululise kaelaava. "Maio" on küllaltki universaalne, see on alati moes ja jääb moodi. Sobib hästi nii sportimiseks kui puhkuseks. Selline supeltrikoo sobib suurepäraselt enamiku figuuride puhul.

Sel hooajal on moes supelkostüümid pealetrükitud loomapiltidega, loomanägude ja loomamotiivide ning — toonidega. Milana sõnul on hooaja suurmood — tiigripildiga trikoo, kuid see sobib hästi vaid saledatele neidudele, kuna selline kujutis ühes tükis trikoo peal mõjub iseenesest figuuri visuaalselt suurendavana.

Supelkostüüm ribadega (nii alaosas kui ka ülaosas). Ehisribad rinnapiirkonnas sobivad hästi sellele, kelle rinnapartii ei ole väga lopsakas, kuna selline kaunistus mõjub silmale rinnapartiid suurendavalt. Kuid ei tohiks unustada, et kui ribad kaunistavad kostüümi alaosa, paistavad puusad laiemad.

Sportlikus stiilis supelkostüüm. See oli moes möödunud hooajal, kuid ei ole siiski oma menu kaotanud ja on kaunima sugupoole esindajate hulgas jätkuvalt armastatud. Moekunstnikud on lisanud seda tüüpi supelriietele mitmekesisust erksavärviliste mustrite ja piltide näol.

Püstkraega supeltrikoo — selle hooaja populaarne trend. Selle trikoo õlapaelad seotakse kinni kaela tagant või ümber kaela. See variant sobib ideaalselt laiade õlgadega tütarlastele, mõjudes neid visuaalselt vähendavana, aga ka lopsaka rinnapartiiga daamidele.

Supelkostüüm punutiste või läbilõigetega (võib olla nii avatud kui kinnine). Milana ütleb, et niisugune supelkostüümi mudel on väga populaarne ja see pakub hea võimaluse iga tüüpi figuuri korrigeerimiseks. Kõik oleneb sellest, kus nimelt rihmakesed paiknevad (kaelal, puusadel, rinnal või vöökohal). Kaunima sugupoole esindajatele, kes ei salli oma kehale tekkivaid päevitustriipe, selline mudel aga ei sobi.

"Kuid on neide, kes peavad lugu just huvitavatest triipudest ja joonistest oma kehal. Enamgi veel, solaariumis käies või plaažil kleebivad nad oma kehale spetsiaalseid aplikatsioone südamekese või tähekese kujuga," ütleb Moss.

Tõstetud taljega bikiinid. Selline lõige sobib hästi noorikutele, kelle kõhule on pärast sünnitusi tekkinud venitusarmid, kuivõrd nõnda on võimalik neid defekte keha pinnal varjata.

Supelkostüüm läbipaistvate lisanditega (võib olla nii kinnine kui avatud supelkostüüm). Milanale sellised variandid väga meeldivad, kuna köidavad pilku ona erilisusega, kuid päevitamise seisukohalt ei ole selline rannakostüüm kuigi paktiline, seetõttu on seda parem kanda juba piisavalt päevitunult.

Hooaja uus trend — pikkade varrukatega supeltrikoo. Mossi sõnul eelistavad noored naised aina sagedamini just seda supelriiet, kuid see sobib pigem fotosessioonideks ja rannapiknikele, kuna käed jäävad seda kandes päevituseta.

Laiade puusade ja väikese rinna omanikud ei tohiks ühelgi juhul valida selliseid bikiine, mille alaosa on šortside lõikega, kuna need lõikavad visuaalselt puusapiirkonna läbi selle kõige laiemast kohast ja muudavad puusad vaataja silmale veelgi laiemaks ja massiivsemaks.

Supelkostüümi valikul on mõistlik piirduda heledate toonidega, kuna need mõjuvad päevitunud kehal kenamini ja toovad päevituse paremini esile," soovitab imidžimeister.

Võtame Milana Mossi soovitused kokku

Imidžilooja sõnade kohaselt tuleb lisaks supeltrikoole ja heale tujule endaga puhkusele kaasa võtta ka sellised asjad nagu peakate, mis kaitseb liigse päikese eest, rided, milles tuntakse end mõnusalt ja mugavad jalanõud. Kõrgekontsalised moodsad kingad, millega on tülikas ekskursioonidel käia ja mis ei sobi randa, jäetagu parem koju.

Suverõivastuses taasub eelistada naturaalseid ja kergeid kangaid — sünteetikat kandes on oht üle kuumeneda või liialt higistada, ütleb Milana, märjad laigud rõivastel aga reedavad neid kohti kehal, mida keegi ei tahaks avalikuks uudistamiseks demonstreerida.

"Ma soovitan kanda riideid, mis inimesele sobivad ja mitte pimesi moodi järgida, et te ei näeks välja tobe ega naeruväärne," lisas Moss.

 

Peamised teemad