17:40 26. September 2017
Tallinn+ 13°C
Kuula otse
Jõulud ja aastavahetus on toidutööstustele kõige kiirem aeg

Toiduliit soovitab pühadelauale panna kodumaist toitu

© Sputnik / Вадим Анцупов
Elustiil
lühendatud link
1741

Toiduliidu juht Sirje Potisepp kutsub kõiki Eestimaa peresid ja sõpruskondi katma eesseisvatel pühadel pidulaud ennekõike kodumaise toidukraamiga, et teha nii omapoolne panus eestimaise toidutootmise jätkusuutlikusse.

TALLINN, 24. detsember — Sputnik. Potisepa sõnul on jõulud ja aastavahetus toidutööstustele kõige kiirem aeg, mil iga tööstuses töötav inimene pingutab selle nimel, et poelettidel oleks saadaval võimalikult rikkalik valik kvaliteetset ja maitsvat kodumaist toidukaupa, vahendas BNS.

„Seetõttu palumegi jõuluvanalt kingiks ennekõike seda, et igas Eestimaa kodus oleks pidulaud kaetud kodumaise toiduga — see on kõige suurem teene neile inimestele, tänu kellele püsib kodumaine toidutootmine elujõulisena," tunnistas Potisepp.

Tema sõnul on Eesti toiduettevõtete tootevalik täna sedavõrd lai, et võimaldab pakkuda nii traditsioonilist jõulupraadi ahjuliha, verivorstide ja hapukapsaga kui ka mitmekülgset menüüd peenema maitsega gurmaanidele. Tema sõnul ei pea pettuma ka need, kelle eelistus on saata vana-aasta ära eksootilisemate maitsete seltsis. „Kodumaised toidutootjad on hankinud viimaste aastate jooksul hulgaliselt inspiratsiooni igast maailma nurgast, mistõttu on liha- ja kastmete lett muutunud tõeliseks maailma köökide väljapanekuks — igaüks leiab midagi põnevat, millega oma pidulisi üllatada," kinnitas toiduliidu juht.

Potisepa sõnul näitavad viimased uuringud, et 88 protsenti inimestest eelistab tarbida kodumaist toitu. Samas jääb kodumaise toidu ostukäive kauplustes sellele numbrile veel alla. See tähendab, et ühel või teisel põhjusel siiski kodumaine toit ostukorvi ei jõua.

„Meie tarbija on väga hinnatundlik ja kulukal pühadehooajal ostavadki paljud kaupu ainult kollaste kampaaniasiltide järgi, mispuhul jääb päritolumaa tahaplaanile. Samas on hinnavahe tihti kõigest mõni sent, mistõttu soovitame inimestel keskenduda sildi värvuse asemel tegelikule numbrile ja sellele, mis peitub numbri taga — meie omad Eesti inimesed," rõhutas Sirje Potisepp.

Tagid:
aastavahetus, jõulud, toidutootja, toiduliit, Sirje Potisepp

Peamised teemad

 • Peaminister Jüri Ratas Eesti II Omavalitsuspäeva konverentsil

  Peaminister Jüri Ratas ütles täna Eesti II Omavalitsuspäeva konverentsil, et riigi vundament on omavalitsused, mille tegevusest ja võimekusest sõltub otseselt inimeste igapäevane elukeskkond

  4
 • Prantsusmaal avati Donetski RV esindus, illustratiivne foto

  Marseille´is avati pidulikult isehakanud Donetski Rahvavabariigi esinduskeskus. Esinduse esmasteks plaanideks on internetis oma veebilehe avamine, kontsertide ja näituste korraldamine

  7
 • Käesoleval ajal on maailma riikide arsenalides ligikaudu 15 000 ühikut tuumarelva, illustratiivne foto

  26. tähistatakse rahvusvahelist tuumarelva täieliku likvideerimise eest võitlemise päeva. Käesoleval ajal on maailma riikide arsenalides ligikaudu 15 000 ühikut tuumarelva

  20