16:36 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Elustiil
lühendatud link
4601

LGBTI õigused on inimõigused, mida tuleb toetada ja austada

TALLINN, 07. juuli — Sputnik. Välisministeerium avaldas ühispöördumine Baltic Pride 2017 toetuseks:

"Avaldame 6.–9. juulil Tallinnas toimuva Baltic Pride 2017 festvali puhul oma toetust lesbide, geide, biseksuaalsete, transsooliste ja intersooliste inimeste inimõiguste edendamisele ja kaitsmisele ning avalikkuse teadlikusse tõstmisele teemadel, mis puudutavad LGBTI kogukondi kolmes Balti riigis.

Geiparaadile oodatakse sadu inimesi >>

Inimõigused kehtivad igale inimesele, hoolimata seksuaalsest orientatsioonist, sooidentiteedist või soolisest eneseväljendusest. Neid põhimõtteid austades on riigid kohustatud kaitsma kõiki oma kodanikke vägivalla ja diskrimineerimise eest ning kindlustama nende võrdse kohtlemise. Me kinnitame iga üksikisiku väärikust, nagu seda on väljendatud inimõiguste ülddeklaratsioonis.

Geiparaad Tallinnas >>

Me peame koos töötama, et luua kaasav ja võrdsete võimalustega keskkond, kus ei ole diskrimineerimist ning kõik inimõigused on täielikult tagatud.

Me avaldame austust Baltiriikide LGBTI kogukondade olulisele tööle, aga ka nende valitsuses ja mujal töötavate inimeste tegevusele, kes töötavad selle nimel, et kindlustada LGBTI inimeste inimõigused ning lõpetada seksuaalsel orientatsioonil, sooidentiteedil ja soolisel eneseväljendusel põhinev diskrimineerimine.

LGBTI õigused on inimõigused, mida tuleb toetada ja austada."

Venemaa LGBT kaheldav võit >>

Saksa parlament hääletas homoabielude poolt >>

Tagid:
inimõigused, Baltic Pride, festival, välisministeerium, LGBT

Peamised teemad