14:24 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Elustiil
lühendatud link
140 0 0

332 000-eurose laenukoormusega endine peaminister Taavi Rõivas (RE), kes pidas luksusliku pulmapeo, tundub elavat üle võimete, ent riigikogu korruptsioonikomisjon ega maksuamet pea vajalikuks uurida, kuidas Rõivas nii laia joonega elu saab elada ning kas ta maksis oma pulmapeo eest täielikult ise

TALLINN, 23. august — Sputnik. Eestlane on oma kodu usku inimene, mis tähendab, et 78 protsenti peredest omab kinnisvara ja umbes viiendik maksab eluasemelaenu.

Ka endine peaminister Taavi Rõivas on kinnisvara soetamiseks kõvasti laenu võtnud. Tema võlg pankadele on 332 329 eurot. Seevastu teenis ta aastaga kokku 69 860 eurot, vahendab ERR.

Rõivas üritab juba pikemat aega müüa maha majaosa Tallinnas, Kassisabas, Wismari tänaval ja samal ajal tegeleb ta sünnikodu taastamisega, mis hoiab ta püsikulusid kõrgena.

Samal ajal elab perekond Rõivas Gert ja Kristi Tiivaselt — kes oli tema majandusnõunik — üüritud 600-ruutmeetrises kultuurimälestiseks tunnistatud Laidoneri villas Tõnismäel, mille üürihind võiks turul ulatuda maaklerite hinnangul vähemalt 3000 euroni. Rõivas teenib riigikogu aseesimehena 4495-eurost brutopalka.

Selles olukorras tekitas paljudes küsimusi luksusliku ja mitte millegi pealt kokku hoitud pulma korraldamine. Mitme pulmakorraldaja hinnangul võis Rõivaste pulm minna maksma vähemalt 40 000 eurot. Kust selleks raha tuli?

Võrus reservohvitseride kursustel viibiv Rõivas jättis ERR-i päringule mitme päeva jooksul vastamata.

Ka riigikogu korruptsioonivastase komisjoni esimees Andres Herkel ei kiirusta Rõivaselt aru pärima, et välistada korruptsioonioht, mis kaasneks sellega koheselt, kui Rõivas võtaks vastu teeneid või soodustusi eluaseme või pulmade eest.

Herkel ei soovinud seda teemat arendada, lisades, et korruptsioonivastane komisjon tegeleb riigikogu liikmete majanduslike huvide deklaratsioonidega ning need vaadatakse korraliselt läbi sügisel.

Ka maksu- ja tolliamet hoidub Rõivase osas seisukohta võtmast ning räägib üleüldisest automaatsest kontrollist, mida kohaldatakse kõigile tuludeklaratsiooni esitanud füüsilistele isikutele.

"Eraisikud deklareerivad oma tulud kord aastas füüsilise isiku tulude deklaratsioonil ning kõik deklaratsioonid läbivad ka automaatse riskide kontrolli. Kui me märkame esitatud deklaratsioonis ebakõla, siis läheb deklaratsioon täiendavasse kontrolli ning võtame esitajaga ühendust ja selgitame olukorda," ütleb ameti pressiesindaja Mailin Aasmäe.

Tagid:
korruptsioon, raha, pulmapidu, makse- ja tolliamet, Riigikogu, Taavi Rõivas

Peamised teemad