09:06 10. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Elustiil
lühendatud link
11930

Eesti rännumees Dmitri Tšornõi reisib juba üle kümne aasta oma autoga mööda maailma ja asub praegu Kasahstanis, olles teel Jaapanisse

TALLINN, 27. august — Sputnik, Andrei Petrov. Kaheteistkümne aasta eest sai Dmitri Tšornõi autojuhiload ja on sellest ajast alates autoga läbi sõitnud juba kümneid tuhandeid kilomeetreid. Pärast reisimist mööda Venemaad ja Ukrainat julges rännumees juba pikema teekonna ette võtta: ta sõitis läbi Itaalia ja Kreeka, suundus seejärel Aafrikasse ning on praegu teel Tallinnast Tokiosse.

Фото из путешествия
© Foto : Дмитрий Черный
Reisifoto.

Dmitri mõtles kogu oma ebatavalise marsruudi viimaste üksikasjani läbi. Alguses sõitis ta oma vana autoga Peterburi, kus ostis endale uue parempoolse rooliga auto, millega sõidab Kaug-Itta. Enne Jaapanisse jõudmist müüb ta selle maha ja sõidab edasi idasuunas juba ühiskondliku transpordiga.

"Hiinasse ei saa autoga sõita — neil on seal hoopis teised seadused. Jaapanis meie juhiload ei kehti, seepärast tuleb kasutada muid meetodeid. Kokku koguneb ühes suunas umbes kakskümmend tuhat läbitud kilomeetrit," selgitas Tšornõi. Tokiost naaseb rännumees Venemaale lennukiga, võtab siis uuesti auto ja sõidab sellega tagasi Tallinna.

Dmitri valis Jaapani, sest see on kõige kaugem punkt, kuhu on võimalik jõuda arvestades selliseid asjaolusid, nagu julgeolek, liiklemismugavus ja viisaküsimus.

"Teel püüan maksimaalselt vaadata kõike, mis ette tuleb. Sõidan läbi Kasahstani, pärast tagasi Venemaale. Tahan seal külastada kaht huvitavat küla — Vana-Rävalat ja Uusküla. Seal peaksid elama eestlased, tahaksin neid näha ja selles veenduda. Edasi viib tee läbi Mongoolia kõrbe Baikali äärde, siis Kaug-Itta, siis, juba ilma autota, Hiinasse ja Jaapanisse," rääkis seikleja.

Reisifoto

Ilma autota teekonnaosa läbib Dmitri Tšornõi minimaalsete mugavustega. "Ma ei taha valida mingit eriti mugavat transpordiliiki, sest siis ei saaks ma osa tegelikust elust, mina aga tahaksin vaadata, kuidas inimesed elavad ja sellesse keskkonda ise vahetult sukelduda," jagas rännumees oma mõtteid. Oma reisi kavatseb Dmitri lõpetada oktoobris ja kolmekümnendat sünnipäeva tähistada teel olles.

Välisministeerium uuendas riikide ohuhinnangute süsteemi, illustratiivne foto
© AFP 2019 / BJÖRN LINDGREN/TT / TT NEWS AGENCY

"Olen sel ajal üksinda Hiinas, söön pekingi parti ja sõidan siis koju," ütles noormees.

Pikk teekond — odav lõbu

Kui jutt rahale läks, hakkas Dmitri naerma ja ütles, et see pole üldse kallis. "Auto on praktiliselt tasuta. Ostsin endale 3000 euro eest parempoolse rooliga auto ja kavatsen ta sama raha eest maha müüa, kulusid tuleb teha praktiliselt vaid vormistamisele," ütles ta.

Dmitri sõnul kulub tal täispaagile, kohvile ja sigarettidele 20 eurot ja sellest jätkub 700 kilomeetri läbimiseks. Tema arvestuse kohaselt kulub tal kogu reisiteekonna jooksul kütusele vaid 500 eurot.

"Tasulisi teid Venemaal pole. Kiiruse ületamise eest 25 km/h trahviti mind 250 rublaga, see on kolm ja pool eurot. Autoparandus? Õlivahetus koos tööga ei maksa siin üle 40 euro, ja ma arvestan, et tehnohoolet ma tegema ei pea. Ööbin hostelites (ühiselamu tüüpi hotell — toim.), kus kõik on väga viisakas, kuid tasu ei ületa 5 eurot öö. Kui ööbida ainult hostelis, siis kõik ööbimised kokku lähevad mulle maksma 150 eurot," seletas Dmitri.

Ta võrdleb elamiskulusid hindadega Ida-Virumaal, kus üür ja kommunaalteenused teevad kokku sama summa. "Isegi kui Venemaal kohvikutes ja restoranides süüa, teeb see hinna poolest sama, kui Eestis toit poest osta ja siis kodus süüa valmistada. Kuid eelarve koostamisel ma seda ei arvesta, sest need on kulud, mis tuleb kanda sõltumata sellest, kus me ka ei viibi," seletas ta.

Фото из путешествия
© Foto : Дмитрий Черный
Reisifoto.

Noormees ei oska nimetada summat, mis tal reisi peale kulub, kuid on veendunud, et see on kõige odavam reisisuund, kuhu on võimalik nii pikale teekonnale teele asuda. "Kõige kallim, mida planeerinud olen, on praamisõit (200 eurot) ja lend Tokiost Moskvasse (300 eurot). Arvestamata kulutusi viisale ja toidule, kulutan kokku ehk tuhat eurot, võibolla poolteist," võttis rännumees jutu kokku.

Uus marsruut: Eestist Hispaaniasse

Pärast reisi lõppu sõidab Dmitri mõneks päevaks Tallinna, paneb siis asjad kokku ja sõidab Hispaaniasse.

Tallinn
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Mul on kaugtöö, ma ei ole asukohaga seotud ja mu hing nõuab asukohamuutust. Lisaks olen ma pisut tüdinud Eesti kliimast," tutvustas Dmitri Tšornõi oma plaane.

Kui kaua ta Hispaanias paigal püsib, ei oska noormees öelda.

"Tavaliselt kohanen ma igal poole kergesti. Mul on kogemus, elasin pool aastat Peterburis, pool aastat Ida-Virumaal. Kes on elanud Ida-Virumaal või üldse Eestis, sellel on hea igal pool," arvab Dmitri.

Tagid:
rännumees, rännumees Dmitri Tšornõi, Ida-Virumaa, Hiina, Hispaania, Jaapan

Peamised teemad