12:57 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Elustiil
lühendatud link
3510

Teisel poolaastal on politsei saanud teateid metsa eksinud inimestest ligemale neljakümnel juhul. Eriti torkab silma Ida-Virumaa, kus ainuüksi septembrikuus on politseist abi otsinud juba kuus hädasolijat

TALLINN, 8. september — Sputnik. Ida prefektuuri ennetus-ja menetlustalituse juhi Ene Muttika sõnul eksivad metsa sagedamini ära üle viiekümneaastased inimesed.

Politsei soovitab eksinud inimesel minna võimalikult lagedale alale, kus on teda vajaduse korral helikopterist või drooniga parem märgata, vahendasid ERR-i teleuudised.

Kuigi otsingud võivad olla kulukad, ei pea hätta sattunud inimene telefoninumbit 112 valides pelgama, et pärast võib tema postkasti saabuda arve.

"Inimestelt me sellise teenuse eest mingit raha ei võta, seda kartma ei pea. Esmatähtis on inimene ise, tema elu ja see, et ta saaks võimalikult kiiresti metsast välja," sõnas Ene Muttika.

Metsa minnes tuleks kaasa võtta laetud akuga telefon, selga panna mitu kihti erksavärvilisi riideid, erite hea oleks helkurvest, kaasa võtta vett ja tasku pista komm või müslibatoon.

Politsei soovitab enne metsa minekut teavitada lähedasi võimalikult täpselt sellest, kuhu minnakse ja kui kaua plaanitakse metsas olla. Lähedasel inimesel tasub seejärel aeg-ajalt metsas olijale helistada.

Tagid:
mets, seened, kukeseen, Ida prefektuur, politsei

Peamised teemad