14:45 21. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0790
  • RUB68.8060
Elustiil
lühendatud link
4411

Suur moesõu Russian Fashion Week esitles Moskva publikule oma kollektsiooni ka Eesti lähiminevikust tuntud Mark Sirõk, kelle nimi seostub seni paljude jaoks eelkõige poliitika, mitte aga moega

TALLINN, 30. oktoober — Sputnik. Vene disaineri Jekaterina Romanova kollektsiooni modellidel olid käes omapärased käekotid, mille autoriks on Sirõk.

Kümme aastat tagasi süüdistati Sirõki massirahutuste (nn. Pronksiööd - toim)organiseerimises. Nüüd on ainsad massiüritused, milles ta osaleb, moesõud, teatab ERR.

Pärast seda, kui Eesti kohus mõistis Sirõki õigeks 2007. aasta aprilli massirahutuste organiseerimises, astus ta Peterburi ülikooli sotsioloogiat õppima, aga lõpuks pühendus ta ikkagi käsitööle.

"Lõpuks sain ma aru, et tahan teha asju materjalidest, mis teeniksid inimesi kaua ja kvaliteetselt," kommenteeris Sirõk.

Марк Сирык
© Sputnik / Тимур Нисаметдинов
Mark Sirõk.

Nüüd püüab Sirõk oma meeskonnaga muuta oma moemärki Studio MART kasutoovaks äriks.

"Arvan, et lähiajal saab meist suur bränd. Ma väga tahan, et minu loodud asjadest räägitaks: "Oo, seda tegi Mark! Need on kõige kvaliteetsemad asjad. Kõige toredamad asjad "Wow!"-efektiga!"," rääkis ta.

Enda eluga on Sirõk praegu rahul. "Ma olen õnnelik. Mulle meeldib see, millega ma tegelen."

Tagid:
Mark Sirõk, disainer, Eesti, Venemaa

Peamised teemad