13:12 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Elustiil
lühendatud link
8910

Viimased viis aastat koostatava ja riikide heaolu taset näitava maailma õnnelikkuse edetabeli järgi püsib Soome jätkuvalt auväärsel 5. kohal

TALLINN, 10. detsember — Sputnik. Õnnelikkuse edetabelis läks käesoleval aastal senisest liidrist Taanist mööda Norra, kolmandal kohal püsib Island ja neljandale kohale langes varasemalt 2. kohalt Šveits.

Rootsi on 10. kohal, Venemaa 49. kohal ja Eesti 66. kohal, edastab soome portaal Eestinen.

Õnnelikkuse edetabelit koostatakse alates 2012. aastast ja selle puhul hinnatakse laiemalt riikide heaolu taset. Tegurid, mis mõju avaldavad, on majanduslik areng, kodanikuühiskonna areng, tehnoloogia areng, sotsiaalne kaasatus, haridus ja perekond, emotsionaalne heaolu, keskkond, toit, poliitika, turvalisus, tervis, religioon, transport ning töö.

FT toob Soomet eeskujuks Venemaaga suhete arendamisel
© Sputnik / Вадим Анцупов

100 aastat Eesti Vabariiki>>

Üks peamisi inimeste õnnetunde mõjutajaid on vaimne tervis.

Tänavuses ülevaates on eraldi välja toodud Kreeka (87. koht), kus inimestel puudus pärast kriisi sotsiaalne tugi ja kus kogu ühiskond vajus sügavasse depressiooni ning Island (3. koht), kus sotsiaalne tugi oli pärast kriisi väga suur ja mis väljus kriisist maailma ühe õnnelikuma maana.

Inimeste heaolu ei sõltu ainult majanduslikust arengust, mida näitab Hiina (79. koht), kus majanduslik olukord on kiiresti paranenud, aga inimeste õnnetunne pole sellega kaasa tulnud

Kokku on õnnelikkuse edetabelis 155 riiki.

Tagid:
õnnelikkus, Soome, Eesti

Peamised teemad