11:04 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Elustiil
lühendatud link
6220

Saksamaa õllepruulidel ei ole õlut millessegi valada – pikaleveninud palavus on kaasa toonud tarbimise kasvu, joogi tootmine ei ole küll aeglustunud, kuid paljudel tootjatel, nagu selgub, ei ole seda millessegi pakendada – rahvas ostab usinasti õlut, aga pudeleid ja kaste tagastama ei kiirusta

TALLINN, 28. juuli — Sputnik. Olukord süveneb seeläbi, et enamik Saksamaa LV õlletehaseid kasutab oma ainulise kujuga pudeleid ja kaste – Kölni Kölschi ei anna villlida Düsseldorfi Alta pudelitesse ning Baieri nisuõllele ei sobi riigi teistes piirkondades menukast Pilseni õllest üle jääv taara, teatab ajaleht Русская Германия.

Suurte õlletootmisvõrkude Veltnis ja König Pilsener esindajad on teatanud, et neil tuli tellida täiendav kogus õllekaste. Kusjuures Veltnisel õnnestus mais-juunis maha müüa rekordiline õllekogus, millega seoses tuli osta tuhat ühikut lisataarat. Bochumi ligi kahesaja-aastase ajalooga pruulikoda Moritz Fiege pöördus Facebooki kaudu oma tarbijate poole palvega "tagastada tühjad pudelid, enne kui te puhkusele lähete" ja lubas need uuesti täita, "kuni teie ennast päikese käes praete."

Тallinnas käsitööõlle müügile spetsialiseerunud kaupluse juhataja Tarmo Hillep
© Sputnik / Вадим Анцупов

Soomlased tegid valmis õllesordi Trumpi ja Putini auks>>

Pudelitest ja kastidest on puudu ka riigi lõunaosas: "Täitsa lõpp. Meil ei ole õllekaste," nendib Baden-Württembergi liidumaa Böblingeni pruulikoja Schönbach peremees Werner Dinkelaker. Saksa Õlletootjate Ühingu (Deutscher Brauer-Bund) esindaja Marc-Oliver Huhnholz nendib, et tänavustel suvekuudel seisab tootmisharu silmitsi "eriti teravalt väljenduva taarapuudusega."

Paljud Saksamaa õlletootjad suuremat nõudlust aegsasti ette ei näinud, nüüd aga on seoses pikaleveninud kuumaperioodiga ülim aeg vastu seista õlle populaarsuse kahanemisele, mida meie riigis ja kogu Euroopas viimastel aastatel täheldatakse. Neil viimastel aastatel seiskunud müügitulu kompenseerivad tootjad hinnatõusuga.

Paralleelselt taaranappusega täheldavad asjatundjad sel suvel Saksamaal igasuguse vahutava märjukese märgatavat kallinemist. Wiesbadeni föderaalne statistikaamet teatas, et suve algul kasvasid õllehinnad eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 4,1 protsendi võrra. Paljud suured õlletehased tõstsid joogi hulgimüügihinda, viidates kasvanud kulutustele. Tarbijate seas kasvab ühtlasi nõudlus käsitööõllede ja neid jäljendavate õllesortide järele, mis on tavaõlledest kallimad.

Saakašvili võrdles Porošenkot õllega>>

Veelgi suuremaks aga on osutunud hinnatõus õunamahla puhul: 2017. aasta juuniga võrreldes on see kallinenud 11,6 protsendi võrra (põhjuseks nimetatakse võrra rohkem äkilistest külmalainetest tingitud viletsat saaki), limonaadid on kallinenud 5,7 protsendi võrra. Vein on läinud tarbijale keskmiselt 2 protsenti kulukamaks, koolajoogid poolteist protsenti, mineraalvee hind aga püsib peaagu stabiilsena (vaevumärgatav 0,7-protsendiline hinnatõus), apelsinimahl on aastaga koguni odavnenud.

Tagid:
taara, õlu, Saksamaa

Peamised teemad