19:57 13. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Elustiil
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
2210

Sel laupäeval, 22. septembril tasub tallinlastele ja pealinna külalistele jätta auto koju, sest Vabaduse väljakul on toimumas keskkonnasõbraliku liikumise kuu tippsündmus – autovaba päev!

TALLINN, 22. september — Sputnik. Ettevõtmist korraldatakse Euroopa liikuvusnädala raames, teatas Tallinna linnavalitsus.

Autostumisest: luksusesemest on saanud igapäevane tarbeese>>

Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova sõnul on autovaba päev ülemaailmselt kasvav üritus.

"Autovaba päev annab aimdust sellisest Tallinnast, kus on rohkem kvaliteetset linnaruumi inimestele, mitte masinatele. Tegelikult võiks see olla sarnaselt paljudele teistele eesrindlikele linnadele ka siinne argireaalsus, mitte erandlik päev kord aastas. Mugavate transpordiühenduste ja rattateede võrgustikuga, müra ja heitgaasideta Tallinn – selle poole pürgime," kommenteeris Izmailova.

Autovaba päev on täis põnevaid tegevusi üle kogu linna – toimuvad jalgsimatk ja jalgrattaretk, peetakse suurejoonelist Eesti Tervisemessi – "Liikuma!" ning antakse start ka populaarsele orienteerumisvõistlusele ühistranspordiga. Samuti on kohapeal keskkonnasõbraliku liikumise kuu maskott Snupsi ja säästvat tarbimist tutvustav Prügihunt. Päeva tegemised leiavad aset hommikul kl 10-st kuni õhtul kl 17-ni.

Autovabal päeval on Tallinna ühissõidukid kõigile tasuta>>

Kogu ettevõtmise üheks eesmärgiks on propageerida keskkonnasäästlikke liikumisviise: jalgrattasõitu, jalgsi liikumist ja ühissõidukite kasutamist. Seetõttu on erandina laupäeval ühissõidukid kõigile tasuta.

Autovaba päevaga seoses on oluline jälgida muudatusi liikluskorralduses. Varahommikul kl 6-st kuni õhtul kella 19-ni on autoliikluseks suletud Kaarli puiestee Tõnismägi/Toompea ristmikust kuni Pärnu maanteeni. Samuti on muudatused planeeritud Tallinna ja Harjumaa ühistranspordikorralduses.

Autovaba päev toimub Tallinna Keskkonnaameti, Tallinna Transpordiameti, Spordi- ja Noorsooameti ning Sotsiaal- ja Tervishoiuameti koostöös ning on kõigile huvilistele tasuta.

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
ühissõiduk, masinad, autovabapäev, Züleyxa Izmailova, Tallinn

Peamised teemad