13:08 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Elustiil
lühendatud link
53 0 0

Pärast seda, kui Alajõe metsa eksinud 78-aastase Ivan Togidnõi otsingud päädisid kurva tulemusega, otsustasid teda otsinud vabatahtlikud koostata petitsiooni ja saata see Riigikogule.

TALLINN, 19. oktoober – Sputnik, Ilona Ustinova. Ida-Virumaa vabatahtlikud, kes kolm nädalat metsas pensionäri otsisid ja tema elutu keha leidsid, otsustasid luua vabatahtlike organisatsiooni ja koostada petitsiooni.

Ettevõtja Aleksei Neprimerov, kes otsustas luua ja peagi registreerida mittetulundusühingu, mis hakkab abistama kadunud inimeste otsinguil, teatas ta Sputnik Eestile selle otsuse põhjuste kohta.

Волонтер Алексей Непримеров
© Фото : из личного архива Алексея Непримерова
Vabatahtlik Aleksei Neprimerov.

Ta märkis, et Eestis on juba mitu niisugust organisatsiooni, seetõttu kutsuvad petitsiooni osalised valitsusasutusi üles selleks, et vabatahtlikud saaksid juba esimestest päevadest peale aidata politseil kadunud inimest otsida. Antud juhul õiguskaitseorganite esindaja seda ei võimalda.

"Tahaks väga, et niisugused olukorrad ei korduks, mil inimene leitakse üles juba surnuna," kinnitas Neprimerov.

Vabatahtlik Ksenia Klotškova arvab samuti, et kadunud inimeste otsingute süsteemi tuleb kindlasti riiklikul tasemel muuta.

Доброволец из Ида-Вирумаа Ксения Клочкова
© Фото : из личного архива Ксении Клочковой
Vabatahtlik Ksenia Klotškova.

"Loomulikult ei saa me sekkuda, kui asi on seotud kuriteoga. Aga kui inimene on metsa ära eksinud, miks siis mitte kaasata vahatahtlikke," leiab Klotškova.

Ta selgitas et otsinguoperatsioonile tasub vabatahtlikel asuda kohe, kui vastavalt väljaõpetatud koerad pole suutnud jälge üles võtta, aga enne seda ei tasu neid segada. Kuid ka jäljekoeri on tema sõnul Eestis väga vähe.

"Märka vabatahtlikku!" otsib Eesti parimaid vabatahtlikke>>

Nagu Sputnik Eesti eelnevalt on teatanud, eksis pensionär Ivan Togidnõi Ida-Virumaal metsa ja alles kolme nädala möödudes, 14. oktoobril leidsid vabatahtlikud tema elutu keha.

Kadumaläinu poja Nikolai Togidnõi sõnul tegelesid politsei ja Päästeameti esindajad tema isa otsingutega viis päeva ega lubanud sugulastel ja teistel inimestel neid aidata.

Vabatahtlikud päästjad peavad käima tervisekontrollis regulaarselt>>

Alles pärast seda, kui otsingud ametlikult lõpetati, said asja käsile võtta vabatahtlikud, kes iga päev Ida-Virumaa linnadest, aga ja Tallinnast ja Tartust kohale sõitsid. Pensionäri surnukeha leiti paksus metsas Remniku küla külje all.

Sputnik Eesti venekeelses versioonis võite tutvuda täispika materjaliga Ivan Togidnõi otsingu kohta.

Tagid:
otsing, politsei, vabatahtlik, Ida-Virumaa

Peamised teemad