15:43 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Elustiil
lühendatud link
19 0 0

Austraalias Võitmatute mängudel peeti kergejõustikuvõistlused, kus Eesti veteranid võitsid hõbeda ja kaks pronksi.

TALLINN, 27. oktoober — Sputnik. 400 meetri jooksus võitis hõbemedali veebel Ergo Mets, kes püstitas tänases finaaljooksus ka uue isikliku rekordi ajaga 55.57, teatab kaitseväe peastaap.

"Juba eeljooksus jooksin isikliku rekordi ning nüüd finaalis parandasin seda veelkord. Finaali läksingi mõttega medal koju tuua ning see õnnestus, kahjuks oli üks konkurent täna veidi kiirem," ütles veebel Mets.

Oma võistlusklassides võitsid kettaheites pronksi veebel Ott Jõesaar ja nooremveebel Rene Hinrikus. "Võistlus oli pingeline. Esimene katse läks luhta, pinge oli sees. Teine katse oli hea, aga ameeriklane võttis ennast kokku ning heitis ennast lõpuks minu ette teisele kohale," ütles nooremveebel Hinrikus.

Kaljulaid väljendas uhkust Võitmatute mängude Eesti võistkonna üle>>

Teistest Eesti võistlejatest saavutas nooremseersant Madis Põri kuulitõukes viienda ning kettaheites kaheksanda koha. Veebel Egerd Erreline oli kettaheites neljas ja kuulitõukes kuues ning nooremveebel Hannes Vilba 100 meetri jooksus seitsmes.Austraalias peetavatel Võitmatute mängudel võitis Eesti meeskond ka istevõrkpallis pronksmedalid, kui 3.-4. koha mängus alistati Poola võistkond 2:0.

Võitmatute mängude sisesõudevõistlus, kus nelja minuti sõudmises võitis oma võistluskategoorias kolmanda koha veebel Ergo Mets, saavutades samas ühe minuti sõudmises seitsmenda koha.

Võitmatute mängud ehk Invictus Games on Suurbritannia prints Harry poolt 2014. aastal ellu kutsutud spordivõistlused sõjalistel operatsioonidel viga saanud sõduritele. Sel aastal toimuvad mängud 20.-27. oktoobrini Austraalias Sydneys. Mängudel osaleb kokku üle 500 võistleja 18-st erinevast riigist.

"Võitmatu" kaheaastane tüdruk näppas prints Harrylt popkorni>>

Mängudel osalev Eesti võistkond on sel aastal 15-liikmeline. Võistlejate hulgas on nii tegevteenistuses olevaid kui tsiviilellu naasnud veterane. Eesti võistlejad osalevad paljudel erinevatel aladel, näiteks ujumine, jalgrattasõit, kergejõustik ja purjetamine. Selleaastastelt mängudelt on eestlased võitnud kokku 5 medalit.

Tagid:
Invictus Games, Võitmatute mängud, veteran, võitmatu, Austraalia, Eesti

Peamised teemad