18:18 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Elustiil
lühendatud link
Sputnik Eesti pressikeskus (47)
49 0 0

Kas iludusvõistluste kulisside taga esineb intriige, kui palju maksab osavõtt rahvusvahelistest iludusvõistlustest ja miks on teatud naistel tingimata tarvis nendel osaleda, sellest rääkisid võistlejad ise.

TALLINN, 19. detsember – Sputnik, Ilona Ustinova. Rahvusvahelistel iludusvõistlustel Missis Globe 2017. ja 2019. aastal osalenud tituleeritud kaunitarid kõnelesid nende võistluste tähendusest naiste jaoks, kas abielus daamidel on tarvis trikoovoorus defileerida ja kas kaunitarikroon neid tavaelus liialt ei pigista.

Vestlus leidis aset videosillana Tallinna, Moskva, Minski ja Novosibirski vahel, mis leidis aset 18. detsembril Sputnik Eesti pressikeskuses.

Оксана Свиридова-Херради
© Sputnik / Вадим Анцупов
Oksana Sviridova-Herradi

Tallinna stuudios oli kohal iludusvõistlusel Rootsit esindanud Eestist päritoluga Oksana Sviridova-Herradi. Tema on pälvinud sellised tiitlid nagu Mrs. Sweden Globe 2018 ja Talent of the Year 2018.

Mosvas jagas oma muljeid Svetlana Kuznatsova (Valgevene), kes pälvis 2017. aasta iluduskuninganna tiitli Mrs. Globe 2017.

Светлана Кузнецова
© Sputnik / Dmitry Dubinsky
Svetlana Kuznatsova

Minskit esindas iludusvõistlusel osalenud Ksenija Anaprejenko, kes pälvis Valgevene iluduskuninganna tiitli Mrs. Belarus Globe 2018.

Novosibirskis osales videosillas konkursil osalenud Jana Šakurova, kes pälvis Venemaa iluduskuninganna tiitli Mrs. Russia Globe 2018.

Tegemist on iludusvõistluse, mite tarkpeade konkursiga

Üks küsimusi, mis huvitas Minski stuudio saatejuhti, oli see, kuivõrd vajalik on iludusvõistluste puhul tavapärane trikoovoor, iseäranis abielunaiste keskis.

Ksenija Anaprejenko on kindel, et supeltrikoos lavaletulek on iludusvõistluste lahutamatu osa.

"Selge see, et neiud peavad olema sisemiselt küpsed ja väliselt arenenud, aga tegemist ei ole siisku saatega "Mis? Kus? Millal?"," lausus Anaprejenko. Liiatigi ei tee tütarlapsed tema hinnangul ju selleks terve kuu aega võistlusteks ettevalmistusi, et trikoovoor kõigile i-dele täpid peale paneks ja tänu sellele saaks kuninganna välja valitud. Žürii pöörab tähelepanu kõikidele võistlusvoorudele, kusjuures mitme päeva vältel hinnatakse nii iga osavõtja käitumist kui ka tema sisemisi väärtusi. Aga figuuri, arvab Anaprejenko, on tarvis demonstreerida.

Temaga olid päri Oksana Sviridova-Herradi ja Svetlana Kuznetsova, kes leiavad, et isegi paljulapselistel emadel on suurepärane figuur ja täiesti võimalik oma ilu näidata.

"Ma arvan, et see on väga heaks stiimuliks end hästi tunda, ennast ohjes hoida, kuna nii banaalselt kui see ka ei kõlaks – meie keha on meie hinge tempel. Tuleb end ka seesmiselt suurepäraselt tunda ja püüda ennast heas vormis hoida

Seevastu Jana Šakurova on teist meelt. Kui missivõistlustel on trikoovoor hädavajalik, siis missise valimisel pole niisugust konkurssi tema meelest tarvis.

"On palju paljulapselisi naisi, mitte kõigil ei ole ideaalne figuur. Ja liibuvas kleidis on figuuri samuti näha," põhjendas ta ona seisukohta.

Kulisside taga saadakse läbi intriigideta

Vestluse käigus hajutasid osavõtjad müüdi konkurentidevahelistest intriigidest,

Oksana Sviridova-Heradi ütles, et on kuulnud hulga ulmelugusid sellest, mis kulisside taga toimuda võib, näiteks et rebitakse kleite lõhki ja punutakse igasugu riukaid. Aga temal pole küll midagi säärast näha tulnud, kuivõrd antud võistlusest võtavad osa küpsed lugupeetud inimesed.

"Ma pole mingisuguseid intriige tunda saanud, mis võib meie loo puhul isegi igav tunduda. Ent meil on kõik olnud hästi sõbralik ja eluterve," toonitas Sviridova-Herradi.

Светлана Кузнецова (Беларусь), ставшая обладательницей главного титула в 2017 году — Mrs. Globe 2017
© Sputnik / Dmitry Dubinsky
Svetlana Kuznetsova

Svetlana Kuznetsova ei ole samuti 20-aasta jooksul mitmesugustel konkurssidel osaledes ega ka žüriiliikmena mitte kordagi kokku puutunud inetute olukordadega.

"Kaunitar ei valita välja mitte finaalipäeval, vaid palju varem. Vaadatakse tema käitumist. Tähtis on, et kuninganna käituks väärikalt, et poleks mingeid hüsteeriaid ega mingeid intriige. Ülim, mis võib juhtuda, on se, et pärast kroonimist võidakse enam mite tere öelda,"selgitas Kuznetsova.

Osavõtukulud kannavad ise

Kõik iludusvõistlused on neist osavõtjate sõnul vägagi kulukad ettevõtmised, kuna tuleb palgata moekunstnikke mitme kleidi õmblemiseks, koreograafe tantsusammude seadmiseks, omal käel tasuda lennupiletite ja hotellimajutuse eest.

Oksana Sviridova-Herradi ja Jana Šakurova nentisid, et paljud riigid ei toeta oma esindajaid isegi rahvusvahelistel konkurssidel ja kogu etevalmistus nendeks lasub osavõtjate endi õlul.

Samas on asjalood Valgevenes Svetlana Kuznetsova sõnul mõnevõrra teisiti. "Valgevenes on nii, et kuni sa oled miss ja esindad oma riiki rahvusvahelistel iludusvõistlustel, siis riik toetab sind: aitab rõivastuse ja lennupiletitega. Aga kui sa lähed üle missise kategooriasse, siis langeb kõik sinu enda õlgadele," selgitas Kuznetsova.

Mis puudutab rahasummasid, siis ses osas avas ta mõned kaardid. Nii näiteks maksab iludusvõistlusel Missis Globe osalemine 2500 dollarit ning Miss World' il osalemine kogusummas umbes 4000–6000 dollarit. Selle osavõtumaksu sisse kuulub majutus viietärnihotellis, toitlustus, Swarovski kristallidega tikitud lindid ja Swarovski kalliskividega kroon.

"Ma leian, et see ei ole hirmus suur summa. Lihtsalt mere äärde puhkusele sõiduks kulub raha sama palju või isegi rohkem. Siin aga saad emotsioone," ütles Svetlana.

Igale naisele kroon pähe

Kõik videosillas osalenud tituleeritud kaunitarid tunnistasid, et kodus on nad kõige tavalisemad naised, kes hommikul saadavad lapsed kooli või lasteaeda, seejärel lähevad ise tööle ning õhtul valmistavad perele õhtusöögi. Ja konkursil võidetud kroon ei pitsita pead sugugi, vaid lisab enam sisemist enesekindlust ja süvendab püüdlust iseenese jaoks edasi areneda.

Svetlana Kuznetsova soovitas kõigil naistel olenemata sellest, kas nad iludusvõistlustel osalevad või mitte, enesele kroon osta, et end lihtsalt kindlamalt tunda.

"Naine peab alati naiseks jääma, tundma ennast ilusa ja ihaldatuna, ja kroon on talle selles abiks. Venemaa iluduskuninganna konkursil Missis Rossija kõlas lõbus ütlus: "Võta pada maha ja pane kroon pähe." Ma soovitan kõigil naistel kuskil võistlusel osaleda, ennast korda sättida ja tunda ennast kaunina," võttis Šakurova vestluse kokku.

Tänavu Hiinas Shenzheni linnas toimunud 22. iludusvõistlusest Missis Globe 2018 võtsid osa 80 riigi esindajad. Kõik võistlejad on abielunaised, juba oma erialal tegutsevad daamid, kellest paljud on paljulapselised emad ning tegelevad ka agarasti ühiskondliku töö ja heategevusega. Silmailu pakkuva etenduse publikuks oli üle 300 miljoni silmapaari.

Teema:
Sputnik Eesti pressikeskus (47)

Samal teemal

Miss Universumiks sai filipiinlanna Catriona Gray
Rahvusvärvides kostüümid iludusvõistlusel Miss Universum 2018
Miss Soome 2018 on Alina Voronkova
Tagid:
videosild, miss, Sputnik Eesti pressikeskus, iludusvõitlus

Peamised teemad