17:58 13. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Elustiil
lühendatud link
3610

Tervise Arengu Instituudi (TAI) andmetel suitsetas 2016. aasta igapäevaselt 21 protsenti täiskasvanud elanikkonnast, 2018. aastal alla 20 protsendi.

TALLINN, 13. jaanuar— Sputnik. Tervise Arengu Instituudi andmetel langes möödunud aastal Eestis suitsetajate arv alla 20 protsendi piiri, edastas NNA Suitsuvaba Eesti.

"Oleme sammukese võrra lähemal suitsuvaba Eesti saavutamisele, sest hulk suitsetajaid on suitsetamisest loobunud. Soovime, et veelgi enam suitsetajaid leiab motivatsiooni ja võimaluse efektiivselt suitsetamine maha jätta. Nii on võimalik saavutada suitsuvaba riik, kus suitsetajaid on alla viie protsendi elanikkonnast," ütles NNA Suitsuvaba Eesti juhatuse liige Ingmar Kurg.

E-sigarett võib noored tavasuitsu järele haarama panna, illustratiivne foto
© Sputnik / Виталий Белоусов

Ingmar Kure sõnul sai suitsetamisest loobumine hoo sisse, kui Eestisse jõudsid müügile e-sigaretid.

Brüsselil pole veipimise piiramiseks põhjust>>

"Teaduslikult on tõestatud, et e-sigaretid on kordades vähem kahjulikud võrreldes tavaliste sigarettidega. Need ei ole täielikult riskivabad, aga aitavad edukalt suitsetamisest loobuda. Näiteks Suurbritannias oli möödunud aasta lõpus e-sigareti abil suitsetamisest täielikult loobunud pea 1,3 miljonit suitsetajat ehk sama palju inimesi kui elab Eestis. Lisaks on Suurbritannias ligi 770 000 endist suitsetajat, kes esmalt loobusid e-sigareti abil suitsetamisest ja hiljem loobusid e-sigaretist," sõnas Ingmar Kurg.

Tervise Arengu Instituudi (TAI) andmetel suitsetas 2016. aasta igapäevaselt 21 protsenti täiskasvanud elanikkonnast, 2018. aastal alla 20 protsendi.

USA tubakafirmad tunnistasid, et suitsetamine tapab, illustratiivne foto
© Sputnik / Владимир Астапкович

E-sigarette tarvitab TAI andmetel 11 protsenti inimestest, igapäevaselt 1,5 protsenti täiskasvanud elanikkonnast.

Justiitsministeerium keelab vanglates suitsetamise>>

"Suitsetamisest loobumise ja e-sigareti kasutamise osas sarnaneb Eesti tõenäoliselt väga palju Suurbritanniaga. Mõlemas riigis on e-sigareti kasutajate osakaal püsinud väiksena, sest e-sigareti abil suitsetamise täielikult maha jätnud inimesed loobuvad üsna pea ka e-sigaretist. Seetõttu ei ole e-sigareti kasutajate arv kasvanud vaid püsinud samal tasemel," lisas Ingmar Kurg.

"Loodame, et saabuval suvel kehtima hakkavad karmid e-sigareti piirangud ning nende peitmine suitsetajate eest selle trendi jätkumisele tagasilööki ei anna. Suitsuvaba Eesti on meie kõigi huvides," ütles Ingmar Kurg.

NNA Suitsuvaba Eesti eesmärk on toetada inimesi suitsetamisest loobumisel ning seeläbi vähendada tubakasuitsust tekkivaid tervisekahjusid.

Tagid:
tervishoid, tervis, TAI, suitsetamine, tubakas

Peamised teemad