00:58 26. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Elustiil
lühendatud link
24920

Soome rahvastikuliidu andmetel pole 18-74-aastastest soomlastest 15 protsenti olnud viimase aasta joosul suguühtes. Selles vanuses soomlasi on kokku 3,7 miljonit.

TALLINN, 13. jaanuar — Sputnik. Kõige vähem seksivad Soomes eakad vallalised. Pensionieas vallalistest naistest 90 protsenti ja meestest 70 protsenti pole aasta jooksul kordagi seksinud, vahendab portaal Eestinen viitega ajalehele Ilta-Sanomat.
Vallalised seksivad seda enam, mida nooremad nad on. Alla 25-aastastel eriti ei esine olukorda, mil nad poleks terve aasta jooksul seksinud.

Uuring: eestlased loobuks enne seksist kui nutitelefonist>>

Soomes on seksimist mõjutanud linnastumine. Naised on kolinud linnadesse ja väiksematesse kohtadesse on alles jäänud valdavalt mehed, mistõttu ei kohtu vallalised enam igapäevaelus. Veeb on aidanud uusi kontakte leida, aga partnerit naljalt väljaspool oma kodukohta otsima ei minda.

Tavaliselt arvatakse, et vallaliste seksielu on aktiivne. Üksikjuhtumite puhul võib see nii olla, aga valdavalt seksivad paarid teistest rohkem. Kõigist paarisuhtes olevatest soomlastest vaid 5 protsenti ei seksinud kordagi terve aasta jooksul. Vallastest naistest pole aga aasta jooksul seksinud pooled ja meestest neljandik.

Rootsis jõustus uus vägistamist puudutav seadus>>

Paarisuhtes võib samuti ette tulla raskemaid aegu. Kokkuvõttes on ilma seksita olnud soomlaste hulk kasvanud 2000ndatel aastatel väga vähe. Kõige rohkem väheneb seksimine väikeste lastega peredes. Sellised paarid seksivad tervelt 20 protsenti vähem kui veel 1990ndatel aastatel.

Seksiisu vähendavad kiire elu ja stress. Tavaliselt on seksis paus vaid vahetult peale sünnitust, aga võib tulla ette muid probleeme, mistõttu minnakse lahku ja ei seksita enam üldse.

Seks võib kaduda ka väga pikaajalistes suhetes. Üle 20 aasta kestnud suhetes ei seksinud 5 protsenti naistest aasta jooksul kordagi. Üle 40 aasta kestnud suhete puhul oli see protsent juba 14.
Ea kasvades võivad seksiisu vähendada haigused, ravimid ja liikumispiirangud. Pikaajalisest partnerist võidakse olla tüdinud.

Kuigi vanemaealised seksivad vähem kui noored, huvitab neid seks sellegipoolest. Praegused eakad tunnevad end vabamalt kui varem. Näiteks rahuldavad end praegused pensionärid ise samapalju kui nad tegid seda alla 20-aastaselt.

Pagulased, illustratiivne foto
© Sputnik / Екатерина Соловьева

Enese rahuldamist on Soomes proovinud peaaegu kõik ja paljud tegelevad sellega regulaarselt.

Vaneamaealiste seksi suurendab ka see, et suurte põlvkondade naised jäävad leseks ning otsivad omale uut partnerit. Veidi vanemad naised aga olid oma meestele sedavõrd truud, et pärast elukaaslase surma enam uut partnerit ei otsitud.

On ka selliseid inimesi, kes üldse ei seksi, aga neid on väga vähe. Vallalised naised võivad olla pikalt ilma seksita, kui neil pole partnerit. Aga kui partner tekib, siis huvi taastub. Iga inimene tahab olla kellegi jaoks ahvatlev. Kui seks elust kaob, siis on see suur probleem.

ÜRO: kõige levinum inimkaubitsemise vorm on seksuaalne ärakasutamine>>

Seksi kohta teatakse veel niipalju, et õnnelikes suhetes on rohkem seksi. Seksist sõltub ka see, kui edukalt Soomel tervikuna läheb.

Seksiga uuesti alustada pole kunagi hilja.

Noortel läheb seksimine edukalt ka pärast pikemat pausi, aga vanematel on pärast pikka vahet hea kasutada libestit. Vanemad mehed aga võiks võtta elu rahulikult ja mitte muretseda kogu aeg erektsiooniprobleemide pärast. Kõige tähtsam on tunne. Kui mõlemad teineteist tahavad ja armastavad, on seksiks eeldused olemas.

Tagid:
mees, naine, Soome, seks

Peamised teemad