11:46 17. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
Tallinna Raekoja platsilt tõuseb esmakordselt õhku kuumaõhupall

Tallinna Raekoja platsilt tõuseb esmakordselt õhku kuumaõhupall

© Фото : Liis Treimann / EV100
Elustiil
lühendatud link
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
100 0 0

Õhupallilend kestab umbes tunni, kulgeb kuni 200 meetri kõrgusel ja prognoositava tuulega võtab lennuvahend tõenäoliselt suuna Kiilile.

TALLINN, 26. veebruar — Sputnik. Teisipäeval, 26. veebruaril pärastlõunal stardib esmakordselt Tallinna Raekoja platsilt Eesti lipu värvides kuumaõhupall, pardal pealinna kaks koolinoort, kes võitsid Kesklinna valitsuse korraldatud konkursi, edastas portaal Pealinn.

"Sinimustvalge õhupalli start on kavandatud kella 15.30-ks, ettevalmistused koos lennule mineva kahe noore inimese instrueerimisega algavad Raekoja platsil kell 15 ja kõik huvilised on oodatud ajaloolist hetke jälgima. Õhupallilennule lähevad koos kahe piloodiga Kesklinna valitsuse korraldatud konkursi võitjad Ilian Helendi ja Diana Šumilina, kes tegid parimad Tallinna tutvustavad videoklipid," selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Ta tänas Eesti Lennuspordi Föderatsiooni ja MTÜ Lennuklubi Keelutsoon, kellega koostöös lendu korraldatakse.

Õhupallilend kestab umbes tunni, kulgeb kuni 200 meetri kõrgusel ja prognoositava tuulega võtab lennuvahend tõenäoliselt suuna Kiilile.

Ebasoodsaks muutuvate tuuleolude puhul võib lend ka edasi lükkuda. Algselt oligi see kavandatud läinud novembri algusesse, kuid tuli muutlike tuulte tõttu edasi lükata ning kohe pärast jõulukuuse mahavõtmist Raekoja platsilt on sobivat ilma otsitud.

100 aastat Eesti Vabariiki>>

Startiva õhupalliga on tehtud ligi 60 lendu ja osaletud ka maailmameistrivõistlustel Austrias. Tallinna südalinnast on seni tõustud õhku Vabaduse platsilt, Toompealt ja Hirvepargist, kuid Raekoja platsilt toimub esimene lend.

Tallinna kooliõpilastele suunatud konkursi preemiaks oli lend Tallinna kohal kuumaõhupalliga, mis esmakordselt tõuseb õhku Raekoja platsilt.

Spetsiifilise auhinna tõttu pidi konkursist osavõtja olema vähemalt 15-aastane ja saama lennuks vanemate nõusoleku.

Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
Tagid:
õhupall, Raekoja plats, Tallinn

Peamised teemad

 • Eesti peaminister Ratas ja NATO peasekretär Stoltenberg näitavad endeid Tapa sõväebaasis

  Põhja-Atlandi alliansis on loodud eraldi vastuluureallüksus, mille eesmärk on edendada liikmesriikide vahelist teabevahetust ja võitlus blokiväliste riikide luureteenistustega.

  19
 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  41
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  58