12:12 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Elustiil
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
126 0 0

Õhupallilend kestab umbes tunni, kulgeb kuni 200 meetri kõrgusel ja prognoositava tuulega võtab lennuvahend tõenäoliselt suuna Kiilile.

TALLINN, 26. veebruar — Sputnik. Teisipäeval, 26. veebruaril pärastlõunal stardib esmakordselt Tallinna Raekoja platsilt Eesti lipu värvides kuumaõhupall, pardal pealinna kaks koolinoort, kes võitsid Kesklinna valitsuse korraldatud konkursi, edastas portaal Pealinn.

"Sinimustvalge õhupalli start on kavandatud kella 15.30-ks, ettevalmistused koos lennule mineva kahe noore inimese instrueerimisega algavad Raekoja platsil kell 15 ja kõik huvilised on oodatud ajaloolist hetke jälgima. Õhupallilennule lähevad koos kahe piloodiga Kesklinna valitsuse korraldatud konkursi võitjad Ilian Helendi ja Diana Šumilina, kes tegid parimad Tallinna tutvustavad videoklipid," selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Ta tänas Eesti Lennuspordi Föderatsiooni ja MTÜ Lennuklubi Keelutsoon, kellega koostöös lendu korraldatakse.

Õhupallilend kestab umbes tunni, kulgeb kuni 200 meetri kõrgusel ja prognoositava tuulega võtab lennuvahend tõenäoliselt suuna Kiilile.

Ebasoodsaks muutuvate tuuleolude puhul võib lend ka edasi lükkuda. Algselt oligi see kavandatud läinud novembri algusesse, kuid tuli muutlike tuulte tõttu edasi lükata ning kohe pärast jõulukuuse mahavõtmist Raekoja platsilt on sobivat ilma otsitud.

100 aastat Eesti Vabariiki>>

Startiva õhupalliga on tehtud ligi 60 lendu ja osaletud ka maailmameistrivõistlustel Austrias. Tallinna südalinnast on seni tõustud õhku Vabaduse platsilt, Toompealt ja Hirvepargist, kuid Raekoja platsilt toimub esimene lend.

Tallinna kooliõpilastele suunatud konkursi preemiaks oli lend Tallinna kohal kuumaõhupalliga, mis esmakordselt tõuseb õhku Raekoja platsilt.

Spetsiifilise auhinna tõttu pidi konkursist osavõtja olema vähemalt 15-aastane ja saama lennuks vanemate nõusoleku.

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
õhupall, Raekoja plats, Tallinn

Peamised teemad