00:23 10. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Elustiil
lühendatud link
16710

Esimesest juulist on keelatud tubakatoodete ja nende kaubamärkide igasugune demonstreerimine kaubanduses. Ja see pole veel kõik.

TALLINN, 1. juuli — Sputnik. Esmaspäevast, 1. juulist jõustusid Eesti jaemüügipunktides uued tubakatoodete väljapaneku ja müügi eeskirjad, teatas Eesti kaupmeeste liit, märkides, et see otsus langetati Riigikogus juba 2018. aasta jaanuaris vastu võetud uue tubakaseaduse alusel. 

Nüüdsest on keelatud igasugune tubakatoodete ja nendega seotud kaubamärkide esitlemine kauplustes.

Teavet tubakatoodete või muude sellega seotud kaupade kohta võib klientidele ja ostjatele edastada ainult suuliselt.

Tubakatoodete hinnakiri võib olla ainult teksti vormis. Tubakatoodete võrgu (elektrooniline) müük on Eesti-siseselt samuti keelatud.

Sputnik Eesti on juba teatanud, et Eestis tarbib tubakat igapäevaselt 21% täiskasvanud elanikkonnast, kümme aastat tagasi suitsetas koguni 30% täiskasvanuist. Suitsetamise valdkonna uuringute andmeil on 87% sõltlastest mõelnud sellest kahjulikust harjumusest loobumisele ja 78% neist võttis selle nimel ka midagi ette.

Eesti rikkus Euroopa tubakadirektiivi: kahtlus on sotsiaaldemokraatidel >>

Seitsmeaastase kogemusega suitsetamisest loobumise nõustaja Anastassia Drevs ütles, et tänaseks on Eestis ette valmistatud rohkem kui kakssada spetsialisti - õde ja arsti, kes pakuvad tasuta nõustamist ja aitavad inimestel sõltuvusest võimalikult valutult loobuda.

Selleks peab patsient täitma küsimustiku ja läbima emotsionaalse seisundi testi. Saadud tulemuste põhjal valmistab arst igaühe jaoks individuaalse raviprogrammi.

TAI: tubakast loobumine hakkab positiivselt mõjuma kohe >>

Eksperti üllatas positiivses mõttes 2018. aasta, mil paljud suutsid oma nikotiinisõltuvusest vabaneda ja hakkasid tegelema spordiga. Eriti täheldati seda 50–70-aastaste meeste seas.

Samal teemal

Eesti rikkus Euroopa tubakadirektiivi: kahtlus on sotsiaaldemokraatidel
NNA Suitsuvaba Eesti tervitab suitsetamisest loobujaid
Meedikud tunnustavad juubelilaulupeo alkoholivabaks muutmist
Brüsselil pole veipimise piiramiseks põhjust
Tagid:
tubakareklaam, tubakamüük, tubakas, suitsetamine

Peamised teemad