01:00 10. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Elustiil
lühendatud link
6720

Lauanõude ja mööbli purukspeksmine jääb paljudele endiselt kõige kindlamaks viisiks, et oma ülekeevaid tundeid välja elada. Hiinas avatakse aina uusi kohti, kus pakutakse tasu eest võimalust sel moel stressist vabaneda.

TALLINN, 2. juuli — Sputnik. Nendest, kellel "raevutuppa" kõige enam asja on ja milliseid psüühilisi probleeme nende tubade külastajad enesega kaasa toovad, rääkis Sputnik China korrespondendile ühe sellise Pekingis asuva ettevõtte peremees - härra Zhou. Iga kuu käib tema ettevõttes, millele ta on nimeks pannud Kogemusteruum SMASH, 300 kuni 400 inimest. 

TAI kampaania: ära toida depressiooni alkoholiga >>

"Noored tulevad tavaliselt lihtsalt lõbutsema, tavatul kombel aega veetma. Kontoritöötajad käivad pärast rasket tööpäeva stressi maandamas. IT-valdkonna töötajate seast on meil üldse kõige enam püsikundesid, kes kord kuus stressi maandavad.

Mõnel on äri untsu läinud, mõni on elukaaslasest lahku läinud. Praegu aga on eksamite aeg ja nende eel käib meil palju üliõpilasi," ütleb Zhou, lisades, et tütarlapsi on külastajate hulgas palju rohkem kui noormehi.

Psühhiaater: vähesed otsivad sõltuvusprobleemidele abi >>

Pudelite ja vana olmetehnika purukspeksmine on vaid mõned paljudest "lõõgastumisviisidest", mida Pekingi raevutoa loojad oma külastajatele pakuvad. Need, kes pelgavad klaasi purustada, saavad vanu raamatuid puruks rebida või padjasõda pidada. Enamik aga eelistab siiski esimesena mainitud meetodit.

Psühholoogid suunavad oma kliente sellistesse tubadesse ning pärast, kui nad on stressi ära maandanud, nõustavad edasi. Sputnik palus ühel asutuse külastajal kõnelda oma muljetest pärast psüühiliste pingete maandamist.

"Mõned pildistavad ja võtavad kindad käest, et oleks mugavam. On olnud olukordi, kus sõnakuulmatud külastajad on klaasikildudega käsi vigastanud," meenutab Zhou.

Ohutuse huvides on "raevutuppa" sisenemine rangelt keelatud "lõbusas tujus" inimestele ning alaealised tohivad stressist vabaneda ainult täiskasvanu saatel.

Üle poole miljoni soomlase pole seksinud kordagi terve aasta jooksul >>

Venemaalgi rakendatakse seesugust praktikat, küll mitte kuigi agaralt, aga siiski. Näiteks Moskvas on samuti olemas teenus, kus teie tellimusel seatakse sisse vajaliku sisustusega tuba – lauanõude, mööbli ja riiulitega, mida te kas üksinda või kambakesi oma lõbuks lõhkuda võite.

Meelelahutus on tasuline, soovi korral saab lisatasu eest, nagu restoranis roogadele lisandeid, tellida purukspeksmiseks ka muid esemeid. Näiteks videokasseti purustamine maksab alates 500 rublast 20 kasseti eest. Samas söandame oletada, et paljud eelistavad siiski endistviisi kodustes tingimustes tasse-taldrikuid vastu seina pilduda – odavalt aga raevukalt, pluss tasuta võimlemine kilde koristades.

Samal teemal

Uuring: emad – meie aja superkangelased
Psühholoogilise esmaabi kriisimeeskond pakub abi suurõnnetuste puhul
Kahe aasta jooksul on alkoholitarvitamise häire ravi saanud 2185 inimest
Tagid:
psühhoteraapia, Hiina, stress

Peamised teemad