15:35 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Elustiil
lühendatud link
34 0 0

Maailmakoristuspäevast võttis Eestis osa üle 20 tuhande inimese - koguti ja sorteeriti sadu tuhandeid liitreid erinevat prügi.

TALLINN, 23. september — Sputnik. Rahvusvahelise prügikoristuskampaania korraldajate esialgsetel andmetel osales sel aastal maailmakoristuspäeval 22 000 inimest. Seda on kaks korda rohkem kui eelmisel aastal. Ürituse lõplikke tulemusi veel pole, kuna kõik koordinaatorid kohtadel pole oma tulemusi veel edastanud.

Maailmakoristuspäeva Eesti kommunikatsioonikeskuse ametliku esindaja Hannele Kändi sõnul oli sel aastal põhirõhk väikese prügi koristamisel. Nii koguti umbes 900 tuhat suitsukoni. Kokku korjati 270 000 liitrit prügi - mööblist ja elektroonikast kuni pudelikorkide ja riieteni. Känd juhtis tähelepanu ka asjaolule, et suurema osa prügist kogusid päris väikesed lapsed ja veidi vanemad noored. 

Ürituse eestvedaja nimetas seda "oluliseks signaaliks".

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et igal aastal osalevad Maailmakoristuspäeva kampaanias miljonid inimesed üle maailma. Idee korraldada selline suuremahuline koristuspäev sündis Eestis ja see saavutas kiiresti populaarsuse ka kaugel väljaspool Eestimaa piire.

Sel aastal korraldati koristusüritusi 163 riigis. Esialgsetel andmetel võttis neist osa 17 miljonit inimest. Tallinnas sai prügikoristuses osaleda ka mängult - põnev ökomäng "Puhtad mängud" korraldati Lasnamäel. Kokku osales võistlusel 37 võistkonda 96 osalejaga. 

Пункты сбора быстро наполнялись мешками с мусором
© Sputnik / Илона Устинова
Kogumispunktid täitusid kiiresti täis prügikottidega.
"Puhtaste mängude" reeglite kohaselt tuli kogu leitud prügi mitte ainult kogumispunktidesse viia, vaid ka sorteerida: olmeprügi eraldi, klaas eraldi, metall eraldi. Spetsiaalse mobiilirakendusega määras iga meeskond kõige prügirohkemad piirkonnad ja tegi fotosid, kus olukord jäädvustati enne ja pärast prügikoristust.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Prügi jätmine konteinerite kõrvale on karistatav
Russalkast Pirita TOPini leiti kaheksa illegaalset toruotsa ja ohtralt prügi
Balti riikidest tekitab Eesti kõige vähem prügi
Jäätmed võivad olla väga väärtuslik ressurss
Mikroobid suudavad radioaktiivsed jäätmed kahjutuks teha
Eesti radioaktiivsed jäätmed võivad USA-s marjaks kuluda
Tagid:
plastpudelid, sigaretid, prügikast, Lasnamäe, Maailmakoristuspäev, Eesti

Peamised teemad