12:46 24. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1173
 • RUB70.5611
Margarita Simonjan ja Vladimir Putin

Toimetus nõuab verd ehk "sõnavabadus" Londoni moodi

© AP Photo / Mikhail Klimentyev
Multimeedia
lühendatud link
47 0 0

Seoses Briti ametivõimude järjekordsete diskrimineerivate meetmetega Venemaa meedia suhtes, meenutas Margarita Simonjan mõningaid "sõnavabaduse" erijooni Londonis.

TALLINN, 9. juuli - Sputnik. Briti Välisministeerium ei leidnud ühtki näidet valeinformatsioonist, mida oleks levitanud Vene RT ja Sputnik. Siiski lükati tagasi agentuuride ajakirjanike akrediteerimine "sõnavabaduse" konverentsile Londonis.

Ainult omadele ehk: miks London ei luba RT-li ja Sputniku ajakirjanikke pressivabaduse konverentsile

Kommenteerides teist ebasõbralikku sammu seoses meediaga, meenutas Rahvusvahelise Informatsiooniagentuuri RT peatoimetaja Margarita Simonjan, kuidas "Briti välisministeerium häbiväärsel kombel oma teateid Skripalide mürgitamise asjaolude kohta korrigeeris."

„Või kuidas BBC üritas leida - küll edutult - mingitki „Vene jälge” Pariisi kollaste vestide protestides", kirjutas Simonjan oma Telegrammi-kanalis.

„Toimetajad nõuavad verd, che,” lõpetas Russia Today peatoimetaja.

Официальный представитель МИД России Мария Захарова в студии радиостанции Спутник на XX Петербургском международном экономическом форуме.
© Sputnik / Игорь Руссак
Vene Föderatsiooni Völisministeeriumi kõneisik Maria Zahharova

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, teatas Margarita Simonjan juba varem Twitteris, et RT ja Sputniku ajakirjanikke ei akrediteerita Briti välisministeeriumi Londonis korraldatud ülemaailmse ajakirjandusvabaduse konverentsile. Briti välisministeerium selgitas oma otsust Telegrammi kanalis vaba koha puudumisega üritusel. Vene saatkond Londonis nimetas keeldumist akrediteerida RT ja Sputnik ajakirjanikke diskrimineerimiseks.

On teada, et suhtumine Venemaa meediasse paljudes lääneriikides halveneb aasta-aastalt. 2016. aastal võttis Euroopa Parlament vastu resolutsiooni propaganda vastu võitlemiseks - Venemaa meedia edastas seda välismaal. Peamiste ohtudena pressivabadusele dokumendis nimetati Sputnikut ja Russia Today.

Sputnik Eesti kontrollis ennast "uue" sõnavabaduse tingimustes

Vaenulikke hoiakuid ja põhjendamatuid propagandalaadseid süüdistusi väljendatakse Vene meedia vastu ka Eestis.

Näiteks on Eesti riigiametnikel keelatud suhelda „vale” meediaga, vene ajakirjanikega, kaasa arvatud Sputnik Eesti ajakirjanikega. Juhendi rikkujaid kritiseeritakse karmilt. Selle keelu eirajatele korraldatakse ühiskondlik hukkamõist.

Moskva on korduvalt juhtinud tähelepanu Vene ajakirjanike diskrimineerimisele.

Vene välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova sõnul püüdis paar aastakümmet tagasi nn kollektiivne Lääs kaitsta sõnavabadust ja meediat. Kuid nüüd on olukord dramaatiliselt muutunud. Ja nii ongi, et täna peab Venemaa võitlema meedia sõltumatuse eest. Diplomaat väljendas veendumust, et kõiki piiranguid kasutab nn. kollektiivne lääs sõnavabaduse ja alternatiivse teabe leviku tõkestamiseks.

Samal teemal

Vene–Ukraina telesilla idee ajas raada marru
Ainult omadele: miks London RT-d ja Sputnikut ajakirjandusvabaduse konverentsile ei luba
Tagid:
Simonjan, Sputnik, RTR

Peamised teemad

 • Shanghai

  Pekingis peaks piinlikkust tuntama, Hiina rahvastik on olnud sunnitud oma juhte kõvasti kiruma ja vargsi vanduma, rahvaste peres on olnud kombeks öelda, et "Hiina saab sõjas Ameerikaga hukka", aga siis ilmus välja konsultatsiooni- ja uuringufirma McKinsley ning rikkus kõik ära, selgitab autor.

  19
 • Eesti kaitseväelane Malis

  Eesti valitsus avaldas toetust Malis toimunud terrorirünnakus kannatada saanud Eesti sõjaväelastele. Kui peaminister Ratast uskuda, olid sõdurid sunnitud oma elu ohtu seadma sellepärast, et "Eestil on maailmas selge roll ja vastutus".

  24
 • Uusarendus Lasnamäe tänaval

  Sputnik Eesti uuris välja, millega on seotud kinnisvara hinnatõus ja mis on Tallinnas nüüd ruutmeetri maksimaalseks maksumuseks.

  26