17:02 06. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Uudised
lühendatud link
17723

Venemaa Föderaalne Julgeolekuteenistus (FSB) teatas väidetavalt Eesti kasuks luuranud spiooni tabamisest Peterburis, teatas Interfax.

TALLINN, 13. mai — Sputnik. "Peterburis vahistati Eesti elanik Arsen Mardaleišvili, kes kogus Eesti politsei ülesandel sõjalise iseloomuga andmeid Venemaa relvajõudude kohta," edastas uudisteagentuur reedel viidates FSB-le.

"Venemaa Föderaalne Julgeolekuteenistus pidas Peterburis kinni ilma kodakondsuseta Arsen Mardaleišvili, keda kahtlustatakse Venemaa kriminaalkoodeksi paragrahvi 276 alusel kuriteo toimepanekus," edastas BNS viidates Interfaxile.

Vene eriteenistuste andmeil kogus Mardaleišvili Eesti kaitsepolitsei ülesandel eesmärgipäraselt salajasi sõjalisi andmeid Vene relvajõudude kohta.

FSB teatel võis sõjaliste andmete liikumine üle piiri kahjustada Venemaa kaitsevõimet.

Vene võimud alustasid juhtunu suhtes kriminaalasja.

Väidetavalt Eesti kasuks luuranud Arsen Mardaleišvili on Eestimaa Ühendatud Vasakpartei liige ning osales kuni 2010. aastani Vene-meelses liikumises Öine Vahtkond.

Veebruaris 2010 lahkus kaheksa aktivisti, teiste seas ka Mardaleišvili, Öise Vahtkonna ridadest, kuna ei olnud rahul selle juhtide Dmitri Linteri ja Maksim Reva tegevusega, kirjutas 2010. aastal venekeelne Delfi.

Oma avalduses ütlesid Öisest Vahtkonnast lahkujad, et Linter ja Reva ignoreerivad organisatsiooni põhikirja, ei kooskõlastanud enam teistega oma tegevust ning on kuulutanud eesmärke, mida teised ei ole heaks kiitnud, edastas novosti.err.ee.

Samas avalduse märkisid Öisest Vahtkonnast lahkujad, et Linter ja Reva lõid organisatsiooni juhtkonnas fraktsiooni, mille eesmärgiks on nende isiklike huvide eest seismine. "Aga demokraalikus organisatsioonis lahendatakse probleeme kas valimistega või kohtus, aga mitte selliseid kirju kirjutades," rääkis Linter. "Ilmselt neil ei jätkunud jõudu võitlemiseks organisatsiooni sees," lisas Linter.

Öine Vahtkond sai Eestis tuntuks oma aktsioonidega Pronkssõduri valvamisel.

Äriregistri andmetel on 1969. aastal sündinud Mardaleišvili Eestimaa Ühendatud Vasakpartei liige alates 2008. aastast.

Kaitsepolitsei kinnitusel on nad Eesti elaniku Arsen Mardaleišvili vahistamisest Venemaal teadlikud. "Kaitsepolitsei on juhtumist teadlik," oli ainus kommentaar, mida kaitsepolitseiameti pressiesindaja juhtumi kohta jagas.

 

 

 

Peamised teemad