12:39 26. Mai 2019
Kuula otse
  • USD1.1187
  • RUB72.1352
Euroopa Liidu suursaadik Moskvas Vygaudas Ušackas.

Ušackas: Venemaa süüdistustel Ukraina vastu pole sõltumatut kinnitust

© Sputnik / Сергей Кузнецов
Uudised
lühendatud link
1720

Diplomaat rõhutas, et EL ei tunnusta Krimmi seadusvastast annekteerimist ja kutsub kõiki pooli täitma Ida-Ukrainat puudutavaid Minski leppeid.

TALLINN, 12. august — Sputnik. Euroopa Liidu suursaadik Moskvas Vygaudas Ušackas ütles, et Moskva süüdistused Ukraina vastu, justkui see üritanuks Krimmis diversioone korraldada, ei ole sõltumatutelt vaatlejatelt kinnitust saanud.

Diplomaat rõhutas, et EL ei tunnusta Krimmi seadusvastast annekteerimist ja kutsub kõiki pooli täitma Ida-Ukrainat puudutavaid Minski leppeid.

"Me mõistame endiselt hukka Krimmi ja Sevastopoli seadusvastase annekteerimise ega tunnusta seda. Me oleme Ukraina terviklikkuse ja iseseisvuse vankumatud toetajad," kinnitas Ušackas neljapäeval BNS-i saabunud kommentaaris.

"Oleme kuulnud Vene võimude avaldusi väidetavate Armjanski sündmuste kohta, samuti Ukraina võimude kinnitusi, mis eitavad igasugust osalust taolistes väidetavalt aset leidnud sündmustes ja mõistavad sellised alusetud süüdistused põhimõtteliselt hukka," märkis saadik.

"On tähtis märkida ka sõltumatu kinnituse puudumist avaldustele, mida Venemaa võimud on teinud. Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni vaatlusmissioon Ukrainas ei pääse poolsaarele. EL kutsub üles tüli rahumeelselt lahendama, seal hulgas Ida-Ukrainas. Kõik pooled, ka Venemaa peavad rakendama jõupingutusi Minski lepete täielikuks täitmiseks," ütles Ušackas.

 

Samal teemal

Putin süüdistas Ukrainat terrorismis

Peamised teemad