00:16 18. Jaanuar 2018
Tallinn-7°C
Kuula otse
Marina Kaljurand.

Tuntud inimesed toetasid Kaljuranda

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
35 0 0

Ligi poolsada tuntud kultuuri- ja äritegelast, muusikut, sportlast, poliitikut ja ajakirjanikku esitasid valimiskogule üleskutse seada presidendikandidaadina üles Marina Kaljurand.

TALLINN, 31. august — Sputnik. "Kolm valimisvooru riigikogus näitasid, et ükski esitatud kandidaatidest ei suutnud enda taha koondada erakondadeülest üksmeelt. Seepärast kutsume üles alustama puhtalt lehelt ja seadma valimiskogus üles kandidaat, kellele on kogu viimase aasta jooksul kuulunud Eesti inimeste suurim toetus sõltumata nende erakondlikust eelistusest, kogukondlikust kuuluvusest ja emakeelest — Marina Kaljurand," seisab üleskutses. "Kutsume valimiskogu liikmeid üles esitama Marina Kaljuranna kandidatuuri, et meie uueks presidendiks saaks Eesti patrioot ja kirglik eurooplane, särav diplomaat ja esimene naissoost riigipea, kes on oma senise tegevusega tõestanud, et tema peale võib kindel olla."

"Oleme kindlad, et valimiskogu suudab vaadata kaugemale kui erakondlik kuuluvus ning lähtuda sellest, kes oleks antud hetkel Eestile parim president," seisab üleskutses.

"Keerulistel aegadel on oskus ja tahe rääkida oma rahvaga kriitiliselt oluline. Me vajame selles osas muutust — presidenti, kes on kogukondade ja maailmavaadete ühendaja. Lisaks põhiseaduse kaitsele ning Eesti targale ja oskuslikule esindamisele rahvusvaheliselt on oluline, et Eesti president suudaks hoomata laiemat pilti ja toetada kindlalt euroopalikke väärtusi, selgitades maailmas toimuvat lihtsalt, ausalt ja vahetult oma rahvale. Me soovime presidenti, kes loob meie riigis kindlustunnet, on inspiratsiooniks ja innustajaks meie inimestele sõltumata nende emakeelest," seisab üleskutses.

Üleskutsele on teiste seas alla kirjutanud ettevõtjad Heiti Hääl, Xenia Joost, Aune Past, Karoli Hindriks ja Karl Aru, muusikud Gerli Padar, Oleg Pissarenko, Ruslan Trochynskyi, dirigent Kristjan Järvi, ajakirjanikud Maris Hellrand, Hille Hanso ja Vahur Kersna, sulgpallurid Kati Tolmoff ja Raul Must, näitlejad Raivo E. Tamm, Elina Reinold ja Mari-Liis Lill ning Rakvere linnapea Mihkel Juhkami.

Ka on üleskutsele alla kirjutanud kontserdikorraldaja Helen Sildna, lastearst Ene Tomberg, advokaat Paul Varul, Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi direktor Katrin Saks, inimõiguste ekspert Kadi Viik, moe-, teatri- ja filmikunstnik Reet Aus ning Tartu Ülikooli Narva kolledži direktor Kristina Kallas.

 

Tagid:
valimised, president, Marina Kaljurand, Eesti

Peamised teemad