17:48 19. Jaanuar 2018
Tallinn-1°C
Kuula otse
Süürias Aleppo provintsis hukkus teisipäeval Vene õhurünnakus 40-liikmeline sissirühm.

IS-i kõneisiku tapmine - kelle "nali" see oli

Министерство обороны РФ
Uudised
lühendatud link
42 0 0

Süürias Aleppo provintsis hukkus teisipäeval Vene õhurünnakus 40-liikmeline sissirühm, kelle seas oli äärmusrühmituse Islamiriik (IS) oluline välikomandör ja kõneisik Abu Mohamed al-Adnani, öeldi Vene kaitseministeeriumist.

TALLINN, 31. august — Sputnik. Venemaa väide, et tappis Süürias õhulöögis äärmusrühmituse Islamiriik (IS) kõrge komandöri ja pressiesindaja Abu Mohamed al-Adnani, on "nali", ütlesid USA ametnikest allikad kolmapäeval.

Õhulöögi sooritas USA ründedroon Predator, mis tulistas Hellfire'i raketi auto pihta, kus al-Adnani arvatavasti sõitis, ütles üks ametnikest, teatas BNS.

USA ametnikud teatasid teisipäeva hilisõhtul, et al-Adnanit ründasid Ühendriikide juhitud rahvusvahelise koalitsiooni sõjalennukid.

Venemaa teatas seepeale kolmapäeval, et al-Adnani hukkus Vene sõjalennuki Su-34 pommirünnakus.

"See on nali," ütles anonüümsust palunud USA kaitseametnik AFP-le, kui tal paluti kommenteerida Moskva väidet. "See oleks naljakas, kui me ei arvestaks selle sõjakampaania iseloomu, mille Venemaa on Süürias ette võtnud."

Venemaa kaitseministeeriumist öeldi, et Süürias Aleppo provintsis hukkus teisipäeval Vene õhurünnakus 40-liikmeline sissirühm, kelle seas oli äärmusrühmituse Islamiriik (IS) oluline välikomandör ja kõneisik Abu Mohamed al-Adnani.

Adnanit, kodanikunimega Taha Subhi Falaha, peeti IS-i tähtsuselt teiseks liikmeks.

"Hävitatud terroristide seas oli mitme luurekanali andmetel ka välikomandör Abu Mohamed al-Adnani, keda tunti Islamiriigi ametliku meediaesindajana," öeldi kaitseametkonnast.

Ametnikud ütlesid, et 30. augustil Aleppo provintsis Maarratat Umm-Haushis toimunud õhulöögi andis Vene pommitaja Su-34. "Hävitati suur hulk IS-i sisse, umbes 40 inimest," öeldi ministeeriumist.

"Abu Mohammad al-Adnanid peeti IS-i tähtuselt teiseks meheks pärast selle juhti Abu Bakr al-Baghdadit, teda tunti üleskutsete poolest korraldada Euroopas ja USA-s terrorirünnakuid.

 

Tagid:
õhurünnak, Venemaa, USA, Süüria

Peamised teemad