07:46 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Uudised
lühendatud link
Vaindloo saare õhuruumi mõistatus (12)
5010

Välisministeerium kutsus täna välja Venemaa suursaadiku Eestis ja andis üle noodi.

TALLINN, 6. august — Sputnik. Esmaspäeval, 5. septembril, kell 18.23 sisenes ilma loata Eesti õhuruumi Vaindloo saare piirkonnas Venemaa Föderatsiooni relvajõudude lennuk An-72.

Lennuk viibis Eesti õhuruumis ligi poolteist minutit. Lennuki transponder oli sisse lülitatud, lennuplaan oli aga esitamata ning lennukil ei olnud raadiokontakti Eesti lennuliiklusteenindusega, teatas Eesti kaitseväe kommunikatsiooni osakond..

Välisministeerium kutsus täna välja Venemaa suursaadiku Eestis ja andis üle noodi.

Lennuki transponder oli sisse lülitatud, lennuplaan oli aga esitamata ning lennukil ei olnud raadiokontakti Eesti lennuliiklusteenindusega.

Tegemist on neljanda korraga käesoleval aastal, kus Venemaa õhusõiduk rikub Eesti õhupiiri, teatas BNS.

7. juunil kella 9.51 ajal sisenes ilma loata Eesti õhuruumi Vaindloo saare piirkonnas Venemaa relvajõudude lennuk An-26. Lennuk viibis Eesti õhuruumis alla ühe minuti. Lennuki transponder oli sisse lülitatud ning eelnevalt oli esitatud lennuplaan, mille kohaselt lennuk pidi lendama rahvusvahelises lennuruumis. Lennukil ei olnud piiririkkumise ajal raadiokontakti Eesti lennuliiklusteenindusega.

28. märtsil sisenes kui kella 10.29 ajal ilma loata Eesti õhuruumi Vaindloo saare piirkonnas Venemaa relvajõudude lennuk An-26. Lennuk viibis Eesti õhuruumis alla ühe minuti. Lennuki transponder oli sisse lülitatud ning eelnevalt oli esitatud lennuplaan, mille kohaselt lennuk pidi lendama rahvusvahelises lennuruumis. Lennukil ei olnud piiririkkumise ajal raadiokontakti Eesti lennuliiklusteenindusega.

18. veebruaril kella 11.55 ajal sisenes ilma loata Vasknarva kordoni lähistel Eesti õhuruumi Venemaa kopter Mi-8. Kopter viibis Eesti õhuruumis alla ühe minuti. Õhusõiduki transponder oli välja lülitatud ning eelnevalt ei olnud esitatud lennuplaani. Samuti ei olnud kopteril piiririkkumise ajal raadiokontakti Eesti lennuliiklusteenindusega. Politsei- ja piirivalveamet fikseeris intsidendi nii visuaalsel vaatlusel kui tehniliste vahenditega. Juhtumi avastamisel kontrollis piirvalve täiendavalt nii Peipsi järve kui kallast, kuid midagi ebatavalist ei tuvastanud.

Eelmisel aastal rikkusid Venemaa relvajõudude lennukid Eesti õhupiiri kolmel korral. 2014. aastal rikkusid Venemaa relvajõudude lennukid Eesti õhupiiri kokku kaheksa korda, enamik juhtumeid leidis aset Vaindloo saare juures.

 

Teema:
Vaindloo saare õhuruumi mõistatus (12)
Tagid:
õhupiir, sõjaväelennuk, Vaindloo, Eesti, Venemaa

Peamised teemad