16:16 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Uudised
lühendatud link
Eesti presidendivalimised 2016 (93)
12 0 0

Kaljurannal on potentsiaali saada hääli mitmest erakonnast, samuti ka neilt, kes parteidesse ei kuulu.

TALLINN, 9. september — Sputnik. Peaminister Taavi Rõivase sõnul ei kiirusta ta Marina Kaljuranna välisministri ametist lahkumisavalduse viimisega presidendi lauale.

"Tänase seisuga on Kaljurand ametis ja on seda seni, kuni ma pole seda viinud Kadriorgu. Mina ei nõua tema tagasiastumist," ütles Rõivas, lisades, et Eesti jaoks keerulisel ajal on oluline, et välispoliitikas ei tekiks lünka ja välisminister oleks olemas. "Kaljurand on olnud hea välisminister," rõhutas Rõivas.

Ta tõstis esile kehtivat seadust, mille järgi vabastab ministri ametist president, kui peaminister on sellise ettepaneku teinud. "Ma olen Kaljurannale öelnud, et annan talle aega järele mõelda," märkis Rõivas.

Ta lisas, et kui Kaljurand soovib teha järgneval poolteisel nädalal aktiivset valimiskmapaaniat, siis on tal näiteks võimalus võtta puhkust. Sellisel juhul asendab välisministrit asenduskorra järgi haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi.

Rõivas tõdes, et kui Kaljurannal on ka mõne aja pärast ikkagi kindel soov välisministri ametist lahkuda, siis tuleb see avaldus presidendile viia. "Kuid anname mõned päevad aega," ütles Rõivas, märkides, et elu läheb edasi ka pärast presidendivalimisi.

Rõivase sõnul võib ju eeldada, et sarnase maailmavaatega kandidaatide kandideerimine vähendab valimiskogus mõlema võimalusi. "Samas oli Kaljurannal suur surve avalikkuse poolt kandideerida ja ma täiesti mõistan, miks ta otsustas sellele survele järele anda ja taotleda valijameeste toetust," ütles Rõivas.

Rõivase sõnul tuleb Kaljuranna otsust aktsepteerida. Peaminister lisas, et Kaljurannal on potentsiaali saada hääli mitmest erakonnast, samuti ka neilt, kes parteidesse ei kuulu.

 

Teema:
Eesti presidendivalimised 2016 (93)
Tagid:
valimised, Välisministeerium, president, Jürgen Ligi, Marina Kaljurand, Taavi Rõivas, Eesti

Peamised teemad