11:56 21. September 2019
Kuula otse
  • USD1.1030
  • RUB70.3933
Foto on illustratiivne.

Moskva: ÜRO abikonvoid ei rünnanud ei Vene ega Süüria sõjalennukid

© Sputnik / Кирилл Каллиников
Uudised
lühendatud link
2411

Süürias Aleppo lähistel esmaspäeva õhtul liikunud ÜRO abikonvoid ei rünnanud ei Vene ega Süüria sõjalennukid, teatas Moskva teisipäeval.

TALLINN, 20. september — Sputnik. "Vene ja Süüria õhujõud ei sooritanud ühtegi õhulööki ÜRO abikonvoile, mis liikus Aleppo edelaosas," ütles Vene kaitseministeeriumi pressiesindaja Igor Konašenkov Vene uudisteagentuuridele edastatud avalduses.

ÜRO teatel tabas esmaspäevaõhtune rünnak Orum al-Kubra linna suundunud abikonvoid. Konvoi 31-st veoautost purunes vähemalt 18. Punase Risti teatel hukkus vähemalt 20 inimest, kelle seas oli üks organisatsiooni töötaja.

Venemaa sooritab Süürias õhulööke valitsusvägede ja president Bashar al-Assadi toetuseks ning kahtlustatakse, et konvoirünnaku sooritasid kas Vene või Süüria õhujõud.

Konašenkovi sõnul näitavad sündmuspaigal tehtud aktivistide videod, et sõidukitele tekkinud kahju ei põhjustanud õhulöök ega "mis tahes sõjamoon".

"Kõik videos näidatu on veose põlema puhkemise otsene tagajärg ning see algas kummalisel kombel samal ajal, mil mässulised sooritasid Aleppos ulatuslikku pealetungi," ütles Konašenkov.

Washington rõhutab, et konvoi asukoht oli teada nii Süüria valitsusele kui ka Venemaale, kuid Moskva sõnul teadsid konvoi asukohast ainult mässulised.

Ka Süüria sõjavägi eitab süüdistust, et selle sõjalennukid ründasid esmaspäeva õhtul Aleppos liikunud ÜRO abikonvoid, teatas riigimeedia sõjaväelasest allikale tuginedes.

"Puudub igasugune tõde meedias levivates uudistes, et Süüria sõjavägi võttis sihtmärgile Aleppo provintsis liikunud humanitaarabikonvoid," öeldi riigimeedia avalduses.

Kui tuvastatakse, et õhulöök oli sihilik rünnak humanitaarabitöötajatele, siis oleks tegemist sõjakuriteoga, lausus ÜRO humanitaarküsimuste juht Stephen O'Brien teisipäeval.

Tagid:
abikonvoi, sõjaväelennuk, ÜRO, Moskva, Süüria

Peamised teemad