08:04 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Keskerakonna peakorter.

Keskerakond tagandas Loone peasekretäri ametist usaldamatuse tõttu

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
39 0 0

Keskerakonna juhatus teeb ettepaneku erakorraliseks kongressiks.

TALLINN, 25. september — Sputnik. Keskerakonna juhatus otsustas Oudekki Loone usaldamatuse tõttu peasekretäri ametist tagasi kutsuda, teatas partei.

"Tänasel Keskerakonna juhatuse koosolekul võeti vastu otsus kutsuda erakonna peasekretäri ametist tagasi Oudekki Loone," edastas erakonna pressisekretär Taavi Pukk, teatas BNS. "Peasekretäri kohusetäitjaks määrati juhatuse liige Jaak Aab."

"Juhatuse otsus sätestab, et seoses garantiikirjadega tekkinud arusaamatustega ja sealjuures erakonna juhatuse infosulgu jäämisega on erakonna juhatus kaotanud usalduse peasekretäri Oudekki Loone suhtes. Samuti sätestab otsus peasekretäri kohusetäitjaks määrata juhatuse liige Jaak Aab," seisab avalduses.

Keskerakonna peasekretäri kohalt tagandatud Oudekki Loone sõnul käib parteis ideoloogiline sõda.

"Keskerakonnas käib ideoloogiline sõda ja seda tuleb sõdida. Parempoolsed tahavad erakonnas võimu üle võtta," ütles Loone BNS-ile. "Keskerakonna lõhet kinni ei betoneeri — üks ideoloogiline pool peab võitma. Erakond peab otsustama, kas ta tahab olla rahvaerakond või saab temast veel üks väike eliidierakond. See on parteiliikmete otsus ja mina seisan kõigi nende parteiliikmete eest, kes tahavad, et meie erakond seisaks rahva eest ja selle eest, et kõigil Eesti elanikel oleks siin võimalikult hea elada — olenemata rahvusest, enese seksuaalsest määratlusest, olenemata sellest, kas nad on maal või linnas. Mina seisan selle eest ja ma teen kõike, et Keskerakond jääks selleks erakonnaks, mille poole tavaline väike inimene saab pöörduda ja kes võitleb inimestega koos eliidi vastu."

"Minu plaan on jätkuvalt seista kõigi nende põhimõtete eest, mille eest ma seisnud olen," selgitas Loone. "Mul on kahju, et erakonnas, kuhu ma kuulun, on teatud hulk inimesi, kes on otsustanud, et nemad tahavad olla pigem eliidipartei. Küll pehme eliidipartei, aga siiski eliidipartei — karvase näoga Reformierakond. Neil on õnnestunud saada erakonna juhatuses enamus. Ja loomulikult ma niisuguse erakonna juhatusega ei näe, et ma saaksin väga mõislikku koostööd teha, sest meil on liiga palju ideoloogilisi erimeelsusi."

"Loomulikult ma seisan selle eest, et Eesti valija ei kaotaks poliitmaastikult seda jõudu, mis mõtleb välja alternatiivseid lahendusi, mis ütleb, et Eesti praegune välis- ja majanduspoliitika on läbikukkunud ja julgeb anda radikaalselt teistsuguseid lahendusi," rääkis Loone. "Praegu ei piisa sellest, et me ütleme, et peaks olema astmeline tulumaks, mille peale Eesti majandus hakkab õitsema — loomulikult mitte. Kogu maksusüsteem tuleb ümber teha ja maksusüsteemi tuleb vaadata tervikuna. Kui me räägime ainult astmelisest tulumaksust, siis see on sama hea kui sotsiaalmaksu 1-protsendiline langetamine — see ei muuda asja, teeb ainult bürokraatiat juurde. Astmeline tulumaks peab käima koos sotsiaalmaksu drastilise vähendamisega ja sotsiaalkulud tuleb tasuda ettevõtete astmelisest tulumaksust."

"Eesti peab võtma sellise positsiooni, mis aitab ka neid Eesti ettevõtjaid, kes on seni selle all kannatanud, et nad ei saa mõistlikult Venemaaga äri teha," ütles Loone. "Eesti peab oma geograafilist positsiooni ära kasutama. Ja loomulikult ei tohi Eesti iseseisvus kunagi olla küsimuse all. Eesti peab võtma positsiooni suhtumises Euroopa Komisjoni — milline on Euroopa Liidu tulevik. Me peame Euroopast kindlasti hoolima, aga seda ei saa teha nii, et väidame end olevat neoliberaalid, aga tegelikult huvitab meid ebavõrdsus ka. Kolmas tee on praeguseks surnud ja need, kes üritavad seda helesinist lindu püüda — ja neid on meil kahjuks partei juhtkonnas mõnevõrra — nad tegelikult reedavad meie valijate tahteid ja ideaale. Kindlasti ma selles osas võitlen — nii nagu ma olen Eesti Vabariigi parlamendi saadik."

Loone lubas ka edaspidi seista selle eest, et võim ei teeks tavalisele inimesele liiga.

Keskerakonna juhatuse pühapäevasel koosolekul võeti vastu otsus, millega tehakse erakonna volikogule ettepanek võtta vastu otsus erakorralise kongressi kokkukutsumiseks.

Erakonna volikogu koguneb 1. oktoobril ja juhatuse ettepaneku järgi toimuks erakorraline kongress 5. novembril Paides.

 

Tagid:
Keskerakond, Oudekki Loone

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47