18:34 17. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Aleppo.

Venemaa: Süüria naasmine rahu juurde on praegu peaaegu võimatu

© Sputnik / Михаил Алаеддин
Uudised
lühendatud link
2510

Süüria naasmine rahu juurde on praegu peaaegu võimatu ülesanne, lausus Venemaa alaline esindaja ÜRO juures Vitali Tšurkin pühapäeval ÜRO Julgeolekunõukogus.

TALLINN, 26. september — Sputnik. "Praegu tegutsevad Süürias sajad relvarühmitused. Kõik, kes tahavad, saavad selle riigi territooriumi pommitada," lausus Tšurkin.

"Riigi naasmine rahu juurde on peaaegu võimatu ülesanne," lausus Tšurkin.

Esindaja arvates saavad Ida-Aleppos tegutsevad mässulised lääneriikidelt raskerelvi.

"Ida-Aleppot kontrollivad praegu rohkem kui 20 relvarühmitust, milles on umbes 3500 mässulist… Nad on relvastatud tankide, soomukite, suurtükkide ja raketirelvadega."

"Nad ei saa seda tehnikat omaalgatuslikult teha. Kõik see on kuskilt saadud ning neid (relvi) tuuakse jätkuvalt heldetelt, minu arvates lääne patroonidelt koalitsiooni juhtiva USA vaikival heakskiidul," lisas ta.

 

Tagid:
ÜRO, Vitali Tšurkin, Aleppo, Süüria, Venemaa

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  19
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  9
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  36