21:30 21. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1502
  • RUB77.6921
Keskerakonna peakorter.

Savisaare toetajad peavad Loone tagandamist õigustühiseks

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
25 0 0

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar, mitmed teda toetavad juhatuse liikmed ja erakonna liidrid on seisukohal, et tuginedes Keskerakonna põhikirjale "Simsoni, Ratase ja Repsi leeri läbi surutud" otsus tagandada Oudekki Loone peasekretäri ametikohalt on õigustühine.

TALLINN, 26. september — Sputnik. "Erakonna peasekretäri kinnitab ametisse erakonna juhatus esimehe ettepanekul, kuid pädevust peasekretär välja vahetada juhatusel ei ole," seisab Savisaare ja teda toetavate Keskerakonna juhatuse liikmete avalduses. "Esimees juhib tähelepanu asjaolule, et peasekretäri kohusetäitja ametikohta põhikirjajärgselt ei eksisteeri, seega on Jaak Aab endiselt lihtsalt Kadri Simsoni nõunik."

"Me ei tunnista tänast Simsoni, Ratase ja Repsi ebaseaduslikku seisukohta. Edgar Savisaar ja teised koosolekul osalenud kutsuvad erakonna liikmeid üles avaldama solidaarsust peasekretär Oudekki Loonele," seisab avalduses.

"Erakonna juhatus on täna ulatuslikult ületanud oma volituste piire ja seega kaotanud igasuguse legitiimsuse," märgitakse avalduses. "Erakonna esimees Edgar Savisaar kutsub kokku Keskerakonna korralise kongressi, kus saaksid osaleda kõik erakonna liikmed. Kongress tuleb korraldada mõistliku aja jooksul, kuid enne selle aasta lõppu."

Keskerakonna aseesimehe Jaanus Karilaiu kinnitusel oli pühapäeval toimunud erakonna juhatuse erakorraline kogunemine partei sisemiste reeglitega kooskõlas ning erakonna esimehe ja osade juhatuse liikmete väited koosoleku ning seal langetatud otsuste õigustühisusest ei vasta tõele.

"25. septembril kogunenud erakonna juhatuse koosolek oli igati reeglitega kooskõlas. Meie põhikiri sätestab, kuidas juhatust kokku kutsuda saab ning kõiki reegleid on täidetud. Kohal oli selgelt üle poole juhatuse liikmetest, mis tagas ka vajaliku kvoorumi. Seega on kõik langetatud otsused pädevad ning kuuluvad täitmisele," kinnitas Karilaid. "Oudekki Loone kaotas juhatuse usalduse ning ei saa seetõttu jätkata peasekretärina. Mul on hea meel, et me saime nüüd ka paika Kongressi kokkukutsumise idee ning põhikirja muutmise küsimuse. Juhatuse otsuseid tuleb aktsepteerida, mitte niisama pärast kaklust rusikaid viibutada," lisas ta.

"Keskerakonna põhikirja punkti 10.1 kohaselt allub peasekretär erakonna juhatusele ning seega on juhatusel õigus oma tööga mitte hakkama saavat peasekretäri ka ametist vabastada," kinnitas Keskerakonna aukohtu esimees Kalle Klandorf. "Need küsimused ei käi üksikisiku suva järgi, vaid on reeglitega paika pandud. Kõik absoluutse häälteenamusega vastu võetud juhatuse otsused on legitiimsed ning tehtud Keskerakonna tuleviku nimel," lisas ta.

 

 

Tagid:
Keskerakond, Jaanus Karilaid, Edgar Savisaar, Oudekki Loone

Peamised teemad