14:03 22. August 2017
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
VF välisministeerium

Venemaa suurendas julgeolekumeetmeid

© Sputnik / Валерий Мельников
Uudised
lühendatud link
19 0 0

Venemaa välisministeerium on teatanud mitmete, sealhulgas islamiorganisatsioonide, üleskutsetest tähistada 30. septembril ühenduses reedeste palvetundidega niinimetatud "Ülemaailmse viha ja protesti päeva".

TALLINN, 30. september — Sputnik. Venemaa saatkond USA-s tugevdas ekstremistide ähvarduste tõttu viia seoses olukorra teravnemisega Süüria Aleppos läbi protestiaktsioone julgeolekumeetmeid, teatas saatkonna pressisekretär Juri Melnik agentuurile RIA Novosti.

"Me suurendasime sisejulgeolekumeetmeid… Soovitame Venemaa kodanikele vältida inimeste massilise kogunemise kohti, ilmutada valvsust ja järgida välisministeeriumi soovitusi," ütles Melnik.

Ta lisas, et välisministeeriumi soovitused on avaldatud saatkonna kodulehel.

Varem on Venemaa välisministeerium teatanud mitmete, sealhulgas islamiorganisatsioonide, üleskutsetest tähistada 30. septembril ühenduses reedeste palvetundidega niinimetatud "Ülemaailmse viha ja protesti päeva" Aleppos toimuva lahingutegevuse uue hoogustumise vastu. Ametkonnas ei välistatud, et ekstremistid võivad selliseid aktsioone kasutada "rünnakuteks Venemaa ja provokatsioonideks tema kodanike vastu".

"Sellega seoses soovitame venemaalastel, kes asuvad või elavad välismaal, ilmutada homme mõistlikke ettevaatusabinõusid, vältida kohti, kus "viha ja protest" võivad olla suunatud nende väärikuse ja julgeoleku vastu," öeldakse Venemaa välisministeeriumi meediaväljaannetele saadetud avalduses.

19. septembril möödus Süüria tulevahetuse lõpetamise kokkuleppe kehtivuse tähtaeg. Venemaa pool märkis, et seda lepet täitis ainult Damaskus, opositsioon ja terroristid aga kasutasid seda üksnes oma jõudude ümbergrupeerimiseks. Süüria armee väejuhatus on teatanud sõjalise operatsiooni alustamisest Aleppo idaosas.

 

 

Tagid:
Ülemaailmne viha ja protesti päev, Välisministeerium, Venemaa

Peamised teemad

 • Terroristi auto

  Autod on muutunud terroristide meelisrelvaks. London, Pariis, Berliin, Nice ja Barcelona – see on loetelu linnadest, kus kurjategijad suunasid auto rahva sekka. Eksperdid arutlevad, kas niinimetatud "autoterrorit" on võimalik võita.

  4
 • Barcelona, politsei sündmuse kohal

  Ripoli terrorirakukese uurijate käsutuses on ütlusi andev asjaosaline. Just tema ütlused aitasid uurimisel esimese 72 tunni jooksul edusamme teha ja välja selgitada imaam Abdelbaki es-Satti võtmeroll. Selle mehe nimi on Mohamed Houli Chemlal, teatab La Repubblica erikorrespondent Barcelonas Carlo Bonini.

  23
 • Olga Ivanova ja Edgar Savisaar esitlesid Savisaare nimekiri

  Uuringufirma Kantar Emor uuringujuhi Aivar Voogi sõnul koguks Savisaare nimekiri kohalikel valimistel Tallinnas augustikuu seisuga ligi 12 protsenti häältest.

  11