05:15 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Uudised
lühendatud link
1612

Vene välisministeerium on analüüsinud Hollandi välisametkonna reedest demarši Vene suursaadikule Haagis ja kavatseb kutsuda Moskvas resideeruva Hollandi suursaadiku esmaspäeval aru andma, teatas Vene välisametkond.

TALLINN, 1. oktoober — Sputnik. Rahvusvaheline kriminaaljuurdlus jõudis 28. septembril avaldatud raportis järeldusele, et 2014. aasta 17. juulil Malaysia Airlinesi reisilennuki hävitanud Buk-rakett tulistati mässuliste kontrollitud aladelt raketisüsteemiga, mis oli toodud Venemaalt ja mis pärast tulistamist toimetati kiiresti riiki tagasi.

Lennukis hukkusid kõik Amsterdamist Kuala Lumpurisse teel olnud 298 inimest, kellest 196 olid hollandlased.

Holland kutsus reedel välja Venemaa suursaadiku pärast seda, kui Moskva kritiseeris Malaysia Airlinesi juurdluse eest Hollandi prokuratuuri.

Venemaa välisministeeriumi esindaja Maria Zahharova teatas neljapäeval toimunud briifingul, et Moskva tunneb kahetsust seoses Malaisia Boeingu Donbassis allakukkumist käsitleva juurdluse madala kvaliteedi ja politiseeritusega.

Hollandi välisminister Bert Koenders teatas, et Venemaa reageering uurimistulemustele „seab kahtluse alla uurijate aususe, professionaalsuse ja sõltumatuse", vahendab Reuters. „Venemaa suursaadikule teatati, et selline alusetu kriitika on vastuvõetamatu," tsiteeris agentuur Hollandi välisministeeriumi avaldust.

Venemaa välisministeeriumist avaldati nördimust katastroofi uurimise ümber tekkinud olukorra üle ja tunnistati juurdlus kallutatuks, kuivõrd väljatoodud järeldused põhinevad ainult Ukraina poolt esitatud andmetel.Vene välisametkond "juhtis tähelepanu sellele, et Hollandi pool on täielikult tagasi lükanud mõistliku kriitika lennukihuku kriminaaljuurdluse esialgsete tulemuste kohta", teatas pressiesindaja Maria Zahharova avalduses.

"Selleks, et anda rohkem selgitusi selle kohta, miks Venemaa ei saa aktsepteerida uurimismeeskonna töömeetodeid, mis viivad uurimist vales suunas, kutsutakse Hollandi saadik 3. oktoobril Vene välisministeeriumisse," sõnas Zahharova.

Hollandi diplomaat viiakse kurssi "argumentidega, miks on vastuvõetamatu ignoreerida Vene poole esitatud tähtsat ja erapooletut informatsiooni", lausus ta.

 

 

Tagid:
lennuk, hukkumine, MH17, Malaysia Airlines, Donetsk

Peamised teemad