05:25 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Uudised
lühendatud link
Eesti presidendivalimised 2016 (93)
8310

Kersti Kaljulaid sai 81 häälega uueks Eesti presidendiks.

TALLINN, 3. oktoober — Sputnik. Riigikogu valis esmaspäeval Kersti Kaljulaiu 81 poolthäälega Eesti uueks riigipeaks.

Ristiga märgistamata sedeleid oli 17. Valituks osutumiseks oli kandidaadil vaja koguda vähemalt 2/3 koosseisu ehk 68 saadiku toetus, teatas BNS.

Presidenti asusid esmaspäeval valima 98 riigikogu liiget. Riigikogu veebilehel kuvatava statistika järgi ei olnud esmaspäeval riigikogu saalis kohal keskerakondlased Siret Kotka, Martin Repinski ja Rein Ratas.

Reformierakonna fraktsiooni liige riigikogus Remo Holsmer kinnitas, et ei näe probleemi selles, kui presidendikandidaat Kersti Kaljulaiu vaated erinevad Reformierakonna seisukohtadest.

"Aga ei peagi minema! See oleks kummaline, kui kandidaat esitaks ühe erakonna positsioone, olgu see Reformierakonna, IRL-i või sotside. Ma kindlasti selles probleemi ei näe," ütles Holmser esmaspäeval enne valimistulemuste selgumist BNS-ile.

"See et ta esitab laiemat vaadet on igati okei ja ma ei näe hetkel ka seda probleemi, et Reformierakond ja president ei saaks kuidagi läbi. Oleme positiivselt meelestatud," kinnitas Holsmer.

Keskerakonna riigikogu fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni hinnangul võib Kersti Kaljulaiust saada presidendina valitsusele ebamugav partner.

"Kindlasti ta võib valitsusele olla ebamugav president ja tema kõige suurem tugevus — majanduskompetents — ilmselt ei lase ka valitsusel olla nii mugavas positsioonis kui meil neljandat aastat on majandusseisak," ütles Simson esmaspäeval enne valimistulemuste selgumist BNS-ile.

"Meie kohtumisel [Keskerakonna fraktsioonis — BNS] jäi mulje, et Kersti Kaljulaid elades Euroopas on võtnud üle väga palju euroopalikke väärtusi. Ja need väärtused ei mõista seda tänast valitsuse poliitikat. Need väärtused pigem ütlevad, et riik peab pigem olema nõrgemate jaoks, kingitused jõukamatele saavad tulla alles siis, kui kohustused abivajajate ees on täidetud," selgitas Simson oma seisukohta.

 

Teema:
Eesti presidendivalimised 2016 (93)
Tagid:
president, Riigikogu, Kersti Kaljulaid

Peamised teemad