03:32 23. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Uudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
12840

Portaali Eesti Sputnik ajakirjanikele keelduti ilma põhjust selgitamata andmast akrediteeringut parlamendi 3. oktoobri erakorralisele istungile, kus valiti riigi presidenti.

ТАLLINN, 4. oktoober — Sputnik. Vaatamata sellele, et Eesti Sputniku ajakirjanikud olid akrediteeritud jälgima Eesti Vabariigi presidendivalimiste kaht esimest, Riigikogus 29. ja 30. augustil toimunud ja ka valijameeste kogus 24. septembril toimunud valimistevooru, ei lubatud meid 3. oktoobril toimunud valimiste juurde.

Ainukese kandidaadi presidendiaeg algab meedia diskrimineerimisest.

Eesti Sputniku pressisekretär saatis Riigikogu avalike suhete osakonna kommunikatsioonijuhile Urmas Seaverile vormikohaselt koostatud taotluskirja kahe ajakirjaniku andmetega juba 26. septembril, s.t niipea, kui avati ajakirjanike akrediteerimine 3. oktoobriks määratud presidendivalimistele. Vastus saabus kolme päeva pärast: „Kahjuks ei ole võimalik teie esindajaid akrediteerida. Kõike head, Urmas Seaver."

Eesti Sputniku pressisekretär läkitas pressiteenistusse järelepärimise palvega selgitada akrediteerimisest keeldumise põhjust. Vastust sellele ei tulnud. Ametitelefonidel helistamistele Seaver ei vastanud. Kui Sputniku ajakirjanik helistas talle mobiiltelefonil ja teavitas tekkinud probleemist, palus avalike suhete spetsialist esitada kogu lugu kirjalikus vormis. Kuid ka sellele kirjale ei ole vastust tulnud.

30. septembril õnnestus Sputnikul saada ühendust parlamendi asespiikri Helir-Valdor Seederiga, kes lubas olukorda uurida, kuid asi ei liikunud ikkagi paigast.

Edu ei toonud ka katsed saada ühendust ainsa presidendikandidaadi Kersti Kaljulaidi esindajatega. Jääb loota, et riigi president, kelle puhul austatakse sõnavabadust, pühendab edaspidi enam tähelepanu demokraatlike väärtuste kaitsele Eestis.

Tasub meenutada, et vastavalt rahvusvahelise organisatsiooni Piirideta Ajakirjanikud avaldatud aruandele oli Eesti käesoleval aastal sõnavabaduse ja ajakirjandusvabaduse poolest maailma 180 riigi hulgas 14. kohal. Samas aga kahandas ta oma tulemust eelmiste aastatega võrreldes nelja koha võrra.

Eesti Sputnik pöördus Riigikogu avalike suhete osakonna juhataja Anu Adra-Entsiku poole palvega nimetada põhjus, miks portaali Eesti Sputnik ajakirjanikke keelduti presidendivalimistele akrediteerimast. Samuti pöördusime me Eesti Ajakirjanike Liidu poole palvega anda hinnang Riigikogu pressiteenistuse tegevusele.

 

 

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
valimised, Sputnik, Riigikogu, Urmas Seaver, ajakirjanik

Peamised teemad