21:56 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Eesti lipp

Võeti menetlusse eelnõu presidendi otsevalimiseks

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
2510

Menetlusse võeti eelnõu põhiseaduse muutmiseks. Eelnõu näeb ette seadustada Vabariigi Presidendi otsevalimine.

TALLINN, 4. oktoober — Sputnik. Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse 31 Riigikogu liikme 3. oktoobril algatatud Eesti Vabariigi põhiseaduse muutmise seaduse eelnõu (306 SE) Vabariigi Presidendi valimiskorra muutmiseks, teatas Riigikogu pressiteenistus.

Seletuskirjas märgitakse, et tegemist on põhiseaduse ühe elemendi muudatusega, mille tagajärjel ei muutu parlamentaarne mehhanism, sest presidendi ülesanded jäävad samaks. Põhiseaduse § 78 sätestatud pädevusi saab täita ka rahvalt mandaadi saanud president. Eelnõu algatajad soovivad põhiseaduse muutmist Riigikogu kahe järjestikuse koosseisu poolt. Juhtivkomisjoniks määrati põhiseaduskomisjon.

 

Samal teemal

Eesti lehed: aeg muuta presidendi valimiskorda
Tagid:
eelnõu, põhiseadus, valimised, Eesti

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  28
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  36
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  8