02:39 23. Mai 2018
Tallinn+ 16°C
Kuula otse
Pesukaru

Loomakaitse selts otsib loomasõbralikku ja -vaenulikku tegu

© Sputnik / Максим Блинов
Uudised
lühendatud link
12 0 0

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) kuulutas teisipäeval välja lõppeva aasta kõige loomasõbralikuma ja –vaenulikuma teo konkursi.

 

TALLINN, 4. oktoober — Sputnik. Oktoobri- ja novembrikuu jooksul saavad kõik inimesed saata enda arvamuse 2016. aastal Eestis aset leidnud kõige positiivsemast ja negatiivsemast loomadega seotud ning avalikkuse tähelepanu pälvinud teost.

“Loomasõbralikuma ja –vaenulikuma teo valimine kutsub aastale tagasi vaatama ning kaasa mõtlema, millised loomadega seotud juhtumid on meid enim südamlikult liigutanud või hingepõhjani šokeerinud. Üleskutse ärgitab rohkem märkama enda ümber abi vajavaid loomi, ennetama loomade väärkohtlemist ja harib mitmes mõttes: seab eeskujud, keda järgida ja teavitab, mis on täna meie ühiskonnas valitsevad loomade heaolu puudutavad kitsaskohad,“ sõnas ELSi hädajuhtumite juht Maaja Mäll.

Lugusid oodatakse e-posti aadressile 2016@loomakaitse.ee või ELSi kodulehele kuni 30. novembrini.

1.-31. detsembrini saab igaüks samal veebiaadressil hääletada enim saadetud lugude seast kõige loomasõbralikuma ja —vaenulikuma teo poolt. Jaanuari alguses kuulutab ELS välja kaks enim hääli saanud lugu.

Teisipäeval, 4. oktoobril tähistatakse ülemaailmset loomade päeva.

 

Tagid:
Eesti

Peamised teemad

 • London

  "Briti diplomaadid ja poliitikud kavatsevad kasutada eelseisvaid rahvusvahelisi kohtumisi selleks, et mobiliseerida Lääne üldsust ühise strateegia väljatöötamisele võitluseks Venemaa desinformatsiooniga ja Moskvaga suheldes tavapärase diplomaatilise dialoogi muutmiseks."

  32
 • Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit külaliste päev

  Eesti mereväe juhtimise all jaotuvad mitmete tuukrimeeskondade ja ligi 20 sõjalaeva tegevuspiirkonnad 11.-25. mai vältel Tallinna, Hiiumaa, Saaremaa ja Muhu lähistele.

  8
 • Eksperdid peavad tõenäoliseks uute terrorirünnakute toimumist, illustreeriv foto

  Eksperdid peavad tõenäoliseks uute, hästi ettevalmistatud terrorirünnakute toimumist, mis saavad olema hoopis ohvriterohkemad kui ISIS*-e fanaatiliste üksiküritajate omad, rääkis uudisteportaali Sputnik Eesti autor.

  87