05:40 26. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1777
 • RUB77.3603
Pesukaru

Loomakaitse selts otsib loomasõbralikku ja -vaenulikku tegu

© Sputnik / Максим Блинов
Uudised
lühendatud link
13 0 0

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) kuulutas teisipäeval välja lõppeva aasta kõige loomasõbralikuma ja –vaenulikuma teo konkursi.

 

TALLINN, 4. oktoober — Sputnik. Oktoobri- ja novembrikuu jooksul saavad kõik inimesed saata enda arvamuse 2016. aastal Eestis aset leidnud kõige positiivsemast ja negatiivsemast loomadega seotud ning avalikkuse tähelepanu pälvinud teost.

“Loomasõbralikuma ja –vaenulikuma teo valimine kutsub aastale tagasi vaatama ning kaasa mõtlema, millised loomadega seotud juhtumid on meid enim südamlikult liigutanud või hingepõhjani šokeerinud. Üleskutse ärgitab rohkem märkama enda ümber abi vajavaid loomi, ennetama loomade väärkohtlemist ja harib mitmes mõttes: seab eeskujud, keda järgida ja teavitab, mis on täna meie ühiskonnas valitsevad loomade heaolu puudutavad kitsaskohad,“ sõnas ELSi hädajuhtumite juht Maaja Mäll.

Lugusid oodatakse e-posti aadressile 2016@loomakaitse.ee või ELSi kodulehele kuni 30. novembrini.

1.-31. detsembrini saab igaüks samal veebiaadressil hääletada enim saadetud lugude seast kõige loomasõbralikuma ja —vaenulikuma teo poolt. Jaanuari alguses kuulutab ELS välja kaks enim hääli saanud lugu.

Teisipäeval, 4. oktoobril tähistatakse ülemaailmset loomade päeva.

 

Tagid:
Eesti

Peamised teemad

 • S-300 Favorit

  Kaitseminister Sergei Šoigu tegi 24. septembril teatavaks Süürias asuvate Vene sõjaväelaste turvalisuse parandamiseks mõeldud meetmed, mida rakendati vastuseks Il-20 ja tema meeskonna hävitamisele, mille süüdlaseks on Iisrael.

  36
 • Illustreeriv foto

  Üksteist Euroopa Liidu, peamiselt Ida-Euroopa riiki ei ole samasooliste abielusid veel seadustanud. Sel sügisel, hoolimata Brüsseli survest, kavatseb Rumeenia kirjutada geiabielude keelu põhiseadusesse.

  23
 • Põtradel on jooksuaeg sügisel

  Põtradel ja punahirvedel on jooksuaeg sügisel, seetõttu võivad nad sõiduteele sattuda tavapärasest sagedamini. Liiklejatel tasub sellega arvestada ja jälgida oma sõidukiirust.

  12