05:35 26. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1777
 • RUB77.3603
Videokaamera

Filmiinstituut toetab 90 000 euroga lühimängufilme

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
23 0 0

Eesti Filmi Instituut (EFI) toetab 2016. aastal 90 000 euroga nelja lühimängufilmi. Toetust taotles kolmteist projekti.

TALLINN, 4. oktoober — Sputnik. 17 000 eurot eraldati Maria Avdjushko maagilisele kõhedusfilmile „Minu päev Liinaga", mis põhineb Indrek Hargla Tuglase preemia võitnud novellil. Filmi produtsent on Andres Maimik ja tootja Kuukulgur.

Evar Anvelti „Hea karjane" sai toetust 26 000 eurot. Liibanoni külas aset leidev lugu vaatleb pantvangidraamat ootamatust vaatepunktist — lihtsa Liibanoni külamehe pilgu läbi. Filmi produtseerib Esko Rips Nafta Filmsist, teatas Eesti Filmi Instituut.

Jaan Toomiku rahulikku ja pragmaatilist isa-poja kalalkäigulugu „Kala", mida toonib ilus üldistus põlvkondade vahetumisest, toetati 17 000 euroga. Filmi toodab Allfilm ja selle produtsent on Ivo Felt.

Stuudiole Kinosaurus eraldati 29 000 eurot õudusfilmi „Karv" tegemiseks, mis toob ehmatavalt äraspidisel moel nähtavaks ühiskonnas kehtivad iluideaalid ja välimuskultuse. Filmi režissöör on Oskar Lehemaa ning produtsent Maie Rosmann-Lill.

Järgmisel aastal lühifilmide toetusprogramm uueneb — mängu- ja dokumentaalfilmid koondatakse ühise teema alla.

 

Tagid:
Eesti Filmi Instituut, Eesti

Peamised teemad

 • S-300 Favorit

  Kaitseminister Sergei Šoigu tegi 24. septembril teatavaks Süürias asuvate Vene sõjaväelaste turvalisuse parandamiseks mõeldud meetmed, mida rakendati vastuseks Il-20 ja tema meeskonna hävitamisele, mille süüdlaseks on Iisrael.

  36
 • Illustreeriv foto

  Üksteist Euroopa Liidu, peamiselt Ida-Euroopa riiki ei ole samasooliste abielusid veel seadustanud. Sel sügisel, hoolimata Brüsseli survest, kavatseb Rumeenia kirjutada geiabielude keelu põhiseadusesse.

  23
 • Põtradel on jooksuaeg sügisel

  Põtradel ja punahirvedel on jooksuaeg sügisel, seetõttu võivad nad sõiduteele sattuda tavapärasest sagedamini. Liiklejatel tasub sellega arvestada ja jälgida oma sõidukiirust.

  12