21:31 22. Jaanuar 2019
Kuula otse
  • USD1.1354
  • RUB75.4433
Töömess

Ericsson koondab Rootsis kuni 4000 töötajat

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
26 0 0

Mobiilivõrkude valmistaja Ericsson informeeris Rootsi valitsust, et kavatseb koondada 3000-4000 töötajat, edastas Rootsi televisioon.

TALLINN, 4. oktoober — Sputnik. Ericssoni palgal on maailmas 116 000 inimest, neist 15 000 Rootsis. Firma oli aprillis teatanud struktuurilistest muudatustest ja üheksa miljardit krooni maksva säästuprogrammi laiendamisest. Selle tulemusena kaotab Rootsis töö viiendik töötajatest.

Septembris oli päevaleht Svenska Dagbladet kirjutanud, et Ericsson kavatseb Rootsis lõpetada tootmise ja koondada 3000 töötajat. Juulis oli koha kaotanud seitse aastat Ericssoni juhtinud Hans Vestberg, vahendas BNS.

Eesti puhul pole koondamistest veel räägitud, pigem on suund vastupidine. Ericssoni tegevjuhi Jan Frykhammari sõnul peab ettevõte muutma oma tegevust tõhusamaks, et tulevikus konkurentsivõimeliseks jääda.

"Meie suured tootmisüksused asuvad Eestis Tallinnas ja Hiinas Nanjingis. Me keskendume tootmisele oma suuremates tootmisüksustes," rääkis Frykhammar Rootsi Raadiole ning märkis, et ettevõtte kogu tootmisvõimsusest moodustab Rootsi panus vaid 4-5%, vahendas ERR.

Soomes kavatseb Ericsson koondada 175 inimest. Suurem osa neist — 135 töötajat — on tööl Kirkkonummi üksuses ja tegemist on tootearenduses ja teenuste- ja administratiivvaldkonnas töötavate inimestega.

Samuti koondatakse inimesi Oulus, kus Ericsson kavatseb tegutsemise etapiti lõpetada. Kokku on Ericssonil Soomes 900 töötajat, suurem osa neist töötab Kirkkonummi tootmisüksuses.

Ericsson loodab oma ülemaailmse kärpekavaga hoida kokku umbes 940 miljonit eurot.

 

 

Tagid:
tootmine, koondamine, Ericsson, Rootsi, Soome, Eesti

Peamised teemad