21:55 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Töömess

Ericsson koondab Rootsis kuni 4000 töötajat

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
19 0 0

Mobiilivõrkude valmistaja Ericsson informeeris Rootsi valitsust, et kavatseb koondada 3000-4000 töötajat, edastas Rootsi televisioon.

TALLINN, 4. oktoober — Sputnik. Ericssoni palgal on maailmas 116 000 inimest, neist 15 000 Rootsis. Firma oli aprillis teatanud struktuurilistest muudatustest ja üheksa miljardit krooni maksva säästuprogrammi laiendamisest. Selle tulemusena kaotab Rootsis töö viiendik töötajatest.

Septembris oli päevaleht Svenska Dagbladet kirjutanud, et Ericsson kavatseb Rootsis lõpetada tootmise ja koondada 3000 töötajat. Juulis oli koha kaotanud seitse aastat Ericssoni juhtinud Hans Vestberg, vahendas BNS.

Eesti puhul pole koondamistest veel räägitud, pigem on suund vastupidine. Ericssoni tegevjuhi Jan Frykhammari sõnul peab ettevõte muutma oma tegevust tõhusamaks, et tulevikus konkurentsivõimeliseks jääda.

"Meie suured tootmisüksused asuvad Eestis Tallinnas ja Hiinas Nanjingis. Me keskendume tootmisele oma suuremates tootmisüksustes," rääkis Frykhammar Rootsi Raadiole ning märkis, et ettevõtte kogu tootmisvõimsusest moodustab Rootsi panus vaid 4-5%, vahendas ERR.

Soomes kavatseb Ericsson koondada 175 inimest. Suurem osa neist — 135 töötajat — on tööl Kirkkonummi üksuses ja tegemist on tootearenduses ja teenuste- ja administratiivvaldkonnas töötavate inimestega.

Samuti koondatakse inimesi Oulus, kus Ericsson kavatseb tegutsemise etapiti lõpetada. Kokku on Ericssonil Soomes 900 töötajat, suurem osa neist töötab Kirkkonummi tootmisüksuses.

Ericsson loodab oma ülemaailmse kärpekavaga hoida kokku umbes 940 miljonit eurot.

 

 

Tagid:
tootmine, koondamine, Ericsson, Rootsi, Soome, Eesti

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  28
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  36
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  8