11:04 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Uudised
lühendatud link
5801

Haridus- ja teadusminister Maris Lauri sõnul õpetajate palk lähiajal loodetud tempos ei tõuse ning õpetajate keskmise palga suhe üldise keskmise palgaga võrreldes kasvamise asemel hoopis langeb.

TALLINN, 5. oktoober — Sputnik. "Kahjuks on juba sel aastal nii ja väga võimalik, et juhtub ka järgmisel aastal, et õpetajate keskmise palga suhe üldise keskmise palgaga võrreldes läheb kehvemaks," ütles Lauri. "Raha tuleb kindlasti juurde, aga kui palju täpselt ja kui suur on palgakasvu protsent, seda ma ei oska öelda," lisas minister.

"Keskmine palk kasvas väga palju kiiremini, kui rahandusministeerium prognoosis," selgitas Lauri õpetajate ja riigi keskmise palga suhte halvenemist. "Lootsin, et asi on natuke paremas seisus. Kui vaatasin eelmise aasta arve, siis tundus, et asi liigub," lisas Lauri, kes asus ministrina tööle tänavu septembris. Tema sõnul oli eelmisel aastal riigikoolide õpetajate palk kuni 110 protsenti riigi keskmisest palgast ja munitsipaalkoolide puhul 107 protsendi ringis. "Selleks aastaks paistab see kahvatum — 104 protsendi piires," tunnistas Lauri, vahendas BNS.

Eesti haridustöötajate Liidu juhatuse esimees edastas septembri lõpus valitsusele ja riigikogule pöördumise, milles soovis õpetajatele lähiaastateks rohkem kui kümneprotsendist palgatõusu. "Kui lähtume lubadusest, et õpetajate töötasu peab tõusma 120 protsendini riigi keskmisest töötasust, ehk töötasu miinimum peab tõusma võrdseks riigi keskmise töötasuga, on vaja järgmistel aastatel oluliselt suuremat palgatõusu kui oli 2016. aastal," kirjutas Eesti haridustöötajate Liidu juhatuse esimees Reemo Voltri. Haridustöötajate liidu juht viitas valitsuse lubadusele, et aastaks 2019 moodustab Eesti õpetaja keskmine töötasu 120 protsenti riigi keskmisest töötasust.

Tagid:
palgad, õpetaja, Eesti

Peamised teemad