09:49 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Uudised
lühendatud link
14 0 0

Tartu Ülikooli rektor Volli Kalm ja justiitsminister Urmas Reinsalu allkirjastasid teisipäeval koostöölepingu kvaliteetse õigusteaduse edendamiseks.

TALLINN, 5. oktoober — Sputnik. Ülikool ja ministeerium näevad koostöökohti nii kvaliteetse eestikeelse õigusalase kraadihariduse pakkumisel, mis tagaks õigusriigi toimimiseks vajalike kõrge kvalifikatsiooniga juristide pealekasvu kui ka Eesti õiguskorra arenguks vajaliku õigusalase teadusliku uurimise, eestikeelse õigusterminoloogia ja õiguskeele edendamises ning juristide kvalifikatsiooni ajakohasuse tagamiseks vajaliku täiendusõppe pakkumisel, vahendas BNS.

„Iga vaba rahvas vajab oma õigusteadust. Seeläbi on õigusteadus ka rahvusteadus. Just rahvusülikoolil on eriline vastutus meie rahvusliku juristkonna õpetamise ja õigusteaduse edendamise vallas. Seda ülesannet tahab justiitsministeerium toetada ja ülikooli teadlaste panust riigi arendamiseks senisest enam tarvitada," ütles Reinsalu.

Tartu Ülikooli õigusteaduskonna direktor Peep Pruks nõustus justiitsministriga, lisades: „Ühise koostöölepinguga kinnitab justiitsministeerium, et just Tartu Ülikooli õigusteaduskond on õigushariduse ja —teaduse rahvuslik keskus, mis tagab kvaliteetse eestikeelse magistriõppe läbi õigusriigi toimimiseks vajaliku juristide järelkasvu ehk on klassikalise juurahariduse garandiks."

Ühiste eesmärkide saavutamisel arvestab justiitsministeerium Tartu Ülikooli esmase partnerina seadusloome kohaldamispraktika analüüside tellimisel, kõrgetasemeliste õigusteaduslike konverentside korraldamisel, aga pakub tudengitele ka praktikakohti.

 

Tagid:
Tartu Ülikool, Justitsministeerium, Eesti

Peamised teemad