14:44 23. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Uudised
lühendatud link
4810

AS Eesti Meedia esitab Postimehe kunagise peatoimetaja ja AS-i Eesti Meedia endise juhi Mart Kadastiku vastu hagi, kuna leiab, et Kadastik on oma elulooraamatus avaldanud konfidentsiaalset teavet.

TALLINN, 5. oktoober — Sputnik. Eesti Meediat esindav vandeadvokaat Ants Nõmper kinnitas, et hagi Kadastiku vastu on ettevalmistamisel. "Tulenevalt asjaolust, et vaidlus puudutab konfidentsiaalse teabe õigusvastast avalikustamist, siis ei soovi me omalt poolt seda vaidlust meedias etteruttavalt kajastada," ütles Nõmper rahvusringhäälingu uudisteportaalile, edastas BNS.

Eelmisel nädalal ilmus Kadastiku elulooraamat "Nüüd ma siis kirjutan", milles ta esitab oma nägemuse Postimehe ja Eesti Meedia arengutest, samuti kirjutab raamatus nende praegusest omanikust Margus Linnamäest.

Kadastik omakorda esitas kohtusse hagi ajakirjaniku ja seltskonnaaktivisti Juku-Kalle Raidi ja raamatupoe Apollo vastu. Raid koostas raamat "Paradokside puntras", mis sisaldab Kadastiku 1980. aastatel varjunime all kirjutatud tekste. Raamatut levitab Apollo.

Raid on kinnitanud, et tema raamatu väljaandmist finantseeris Eesti Meedia ja Postimehe omanik Margus Linnamäe, kes on ka Apollo raamatuketi omanikke.

Kadastik ütles ERR.ee-le, et teda esindav advokaadibüroo esitas kohtusse hagi OÜ Ema & Isa, mille ainus juhatuse liige on Juku-Kalle Raid ning Apollo Holding OÜ vastu.

 

Tagid:
kohus, Eesti Meedia, Juku-Kalle Raid, Mart Kadastik

Peamised teemad