03:16 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Uudised
lühendatud link
2421

Keskerakonna aseesimehe Yana Toomi sõnul pole erakonnas üleliigseid inimesi ning kui mõni juhuslikult on, siis selleks inimeseks kindlasti pole saadik, kes sai erakonna toetajatelt kaaluka mandaadi.

TALLINN, 5. oktoober — Sputnik. Toom reageeris nii erakonna juhatuse liikme Mailis Repsi öeldule, mille kohaselt on partei valmis ühel hetkel Eesti välispoliitilisi seisukohti eirava soleerimisega silma paistnud Toomist loobuma, vahendas BNS.

"Repsi avaldus kinnitab taaskord, et Keskerakonna eesotsas peab olema liider, kes suudab tasakaalustada erakonna poliitikat, ega allu kiusatusele üles puua ja maha lasta neid, kelle seisukohad küll ei riku erakonnasiseseid kokkuleppeid, kuid ei meeldi mõnele juhtivale positsioonile kippuvale tegelasele," teatas Toom.

Tema sõnul täna on selliseks liidriks Edgar Savisaar. "Teatud mõttes oleme me Mailisega mõlemad Savisaare õpilased, kuid mul on tunne, et me käisime erinevates tundides. Ähvardamist, lukkude vahetamist ega näidispoomisi pole Edgar mulle õpetanud," sõnas Toom.

Keskerakonna jõud on läbi aastate olnud Toomi sõnul see, et erakond suudab leida ühisosa ka kõige keerulisemas olukorras ning just tänu sellele kõnetab Eesti inimesi võrdselt, sõltumata nende emakeelest.

"Ja just sellist Keskerakonda ma tahan näha ka tulevikus. Ning selles erakonnas ei võta keegi sõna erakonna nimel selleks, et saada lahti oponendist, kes põhimõtteliselt ei vaheta poolt erakonnasiseses võimuvõitluses," lausus Toom ja lisas, et toetab ühtset ja tugevat Keskerakonda.

"Mina toetan Edgar Savisaart. Keskerakond ei ole lõhestamiseks," ütles ta lõpetuseks.

 

Tagid:
Keskerakond, Yana Toom, Mailis Reps, Eesti

Peamised teemad