22:22 21. September 2019
Kuula otse
  • USD1.1030
  • RUB70.3933
Illustratiivne foto

Euroopa Piirivalveamet alustas täna tegevust

© AFP 2019 / DIMITAR DILKOF
Uudised
lühendatud link
18 0 0

Varasemast välispiiridel tehtavat koostööd juhtinud ELi agentuurist Frontex välja kasvanud Euroopa Piirivalveameti ülesandeks on jälgida tähelepanelikult ELi välispiire.

TALLINN, 6. oktoober — Sputnik. „Täna on ajalooline päev ja ma olen ääretult uhke selle üle, et Frontexist saab nüüd Euroopa Piirivalveamet. Uus amet on tugevam ja paremini varustatud, et tegeleda rände- ja julgeolekuprobleemidega Euroopa välispiiridel," märkis ameti tegevdirektor Fabrice Leggeri.

Tema sõnul hakkab amet ELi välispiiridel tegema stressiteste, et teha juba enne võimaliku kriisi tekkimist kindlaks puudujäägid ja nõrgad kohad. Samuti on amet nüüd suuteline pakkuma operatiivtuge naabruskonnas asuvatele kolmandatele riikidele, kes paluvad abi oma piiril, ning jagama riiklike ametiasutuste ja Euroopa ametitega luureteavet piiriülese kuritegevuse kohta, toetades nõnda kriminaaluurimisi, teatas Euroopa Komisjon pressiteate vahendusel.

Lisaks on ametil juhtiv roll Euroopa merepiiril, sest nüüd tuleb tal täita ka rannikuvalve ülesandeid. Ameti koosseisuliste töötajate arvu suurendatakse rohkem kui kaks korda ning ametile antakse esmakordselt võimalus hankida endale varustust ja kasutada seda kiireloomulistes piirioperatsioonides. Ameti käsutusse antakse vähemalt 1500 piirivalvurist koosnev kiirreageerimisreserv ja kiirreageerimise seadmete reserv.

Piirivalveagentuuri esialgseks suuruseks on 1500 inimest, millesse panustavad kõik liikmesriigid. Suurima osa personalist saadavad Saksamaa — 225 inimest, Prantsusmaa — 170 inimest, Itaalia — 125 inimest, Hispaania — 111 inimest, Poola — 100 inimest. Eesti naaberriikidest Läti ja Soome panustavad mõlemad 30 ning Leedu 39 inimesega, Eesti panuseks neljapäeval formaalselt tööd alustavas Euroopa Liidu piirivalveagentuuris on 18 inimest, vahendas BNS.

 

 

 

Tagid:
merepiir, välispiir, EL

Peamised teemad